Yükleniyor...
AL / SAT
Paribu İlk Adım
Anasayfa Bitcoin Haberleri Dev Dünya Bankasından Kripto Para Hamlesi Geldi

Dev Dünya Bankasından Kripto Para Hamlesi Geldi

ABONE OL:google-news

Varlık boyutuna göre Güneydoğu Asya’daki en büyük perakende ve ticari bankası olan DBS, aldığı yeni kararlar ile kripto paralar ticareti ve saklanması için dijital varlık platformunu başlatmayı planlıyor. Yanlışlıkla yayınlanan ve ardından hemen silinen bir duyuya göre, yakın zamanda Singapur Merkez Bankası tarafından desteklenen bir kripto para piyasaya çıkacak.

Banka fiat-kripto para değişimi için özel pazarların ve dijital para birimlerinin geniş potansiyelinden yararlanmak için farklı çözümleri ekosistemine dahil edecek. Özellikle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum Classic (ETC) dahil olmak üzere piyasa değeri bakımından en büyük kripto paralar tarafından desteklenecek. Kullanıcılar bu kripto paraları, ABD Doları, Singapur Doları, Japon Yeni ve Hong Kong doları ile takas edebilecekler.

Bu dijital varlıklarının banka tarafından değişimi ile ilgili en önemli nokta ise, açıklanan hiçbir varlığın bankanın kendisine ait olmaması. Bu durum dev bankanın kripto para saklama hizmetlerini sunacağını da göz önüne getiriyor.

Ek olarak DBS, kobilerin ve benzer şekilde şirketlerin, öngörülebilir ve gelecekte güvenli belirteçler arasında yer alacak varlıklara fırsatlar sunacak.

Mythos Capital’in Kurucusu’sun yaptığı açıklamada şu sözler konuşmaya damga vurdu;

“Tüm bankalar Bitcoin ve Ethereum‘un yan zincirleridirler. Sadece henüz haberleri yok.”

2020 yılı, yeni ortaya çıkan varlık sınıfları için olumlu geçti diyebiliriz. Özellikle Covid-19 salgınının ve yaklaşan ABD seçimlerinin piyasalara getirdiği belirsizlik, bir süre daha bizimle kalacak ve bu belirsizlikten kaçmak isteyen yatırımcılar kripto paraları tercih edecek.

PayPal’ın geçtiğimiz hafta ödeme sistemleri arasına Bitcoin’i ekleyeceğini duyurması, MicroStrategy, Jack Dorsey’in sahibi olduğu Square, Stone Ridge gibi isimlerin ve şirketlerin Bitcoin’e yatırım yaptıklarını açıklaması, lider kripto paranın yükseliş trendine girmesine sebep oldu.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 13.645 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakZycrypto
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar