Yükleniyor...

Dev Kripto Para Borsası Binance’ın CEO’su: Tüm Fiat Paramı Yıllar Önce Sattım

Dev kripto para borsası Binance'ın CEO'su Changpeng Zhao (CZ) tüm fiat parasını yıllar önce sattığını açıkladı.

Dev Kripto Para Borsası Binance CEO

Dev kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao (CZ) tüm fiat parasını yıllar önce sattığını açıkladı.

Zhao, bu açıklamasını CNBC Africa’da yayınlanan Crypto Trader programının sunuculuğunu yapan Ran NeuNer’ın “Bugünden itibaren her gün bir miktar Bitcoin alacağım” başlayacağını söylemesi üzerine yaptı. Bu düşüncenin yanlış olduğunu belirten Zhao, “Tüm kağıt paramı yıllar önce sattım. Ve artık sadece gelecek ay harcamak için ihtiyacım olan kadarını kağıt paraya dönüştürüyorum.” ifadelerini kullandı.

Zhao’ya bu yaklaşım şeklinin ortalama bir insana tavsiye edip etmeyeceği sorulduğunda ise “Herkesin durumu ve düşünce yapısı farklı. Kimseye bir şey tavsiye etmiyorum.” cevabını verdi.

Tartışmaya katılan kripto para yatırım yönetimi şirketi Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, “Herhangi bir itibari paraya bağlı banka hesabı bulunmayan, tüm işçilerine Bitcoin ile ödeme yapan, sadece Bitcoin kabul eden ve yatırımcıların BTC ile yatırım yapmalarının zorunlu olduğu sayısız ‘Bitcoin işletmesi’ görüyoruz. Daha fazla insan bunu yaptıkça benimseme hızlanacak.” yorumunu yaptı.

42 yaşındaki başarılı girişimci daha önce kendisiyle ilgili çarpıcı bir hikaye paylaşmış ve 2014 yılında evini satarak Bitcoin satın aldığını ve Bitcoin’in o dönem 600 dolardan 200 dolara düştüğünü söylemiş ve buna rağmen elindeki Bitcoin’lerini satmadığını belirtmişti.

Orta sınıf Çin vatandaşı olan Zhao’nun hayatı Binance’ı kurmasıyla değişti ve şimdilerd ekişisel servetinin birkaç milyar doları bulduğu tahmin ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner