Anasayfa Borsalar Dev Kripto Para Borsası Zorda! 300 BTC'lik Fidye!

Dev Kripto Para Borsası Zorda! 300 BTC’lik Fidye!

Dev kripto para borsası Binance’la ilgili bir süredir KYC verilerinin sızdırıldığına dair söylentiler ortalıkta dolaşıyor. Borsanın CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz saatlerde konuyla ilgili araştırma yaptıklarını ve söylentilerin gerçeği yansıtmadığını söylese de Binance’ın resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklama tam tersi yönde.

Binance, resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, kimliği belirsiz bir kişinin Binance KYC’lerine benzerlik gösteren 10.000 fotoğrafı sağlamak için 300 BTC talep ettiği belirtilirken, “bizi tehdit ve taciz ettiğini bildirmek istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Durumun yasal düzeyde araştırıldığını kaydeden borsa, “İşbirliği yapmayı reddettikten ve zorbalıklarına devam ettikten sonra kişisel veriler medya kuruluşlarına ve halka dağıtılmaya başladı” diyerek sızdırılan fotoğrafların sızdırılma nedenini belirtiyor.

Binance, servis edilen verilerin Binance KYC verileri olmadığının belirterek, “Verilerin Binance KYC verileri olduğunu kanıtlayan bir durum söz konusu değil” diyor. Borsanın güvenlik birimlerinin görüntülerin kaynağını bulmak için sıkı bir şekilde çalıştığı gelen bilgiler arasında.

Tüm bunlarla birlikte yapılan resmi açıklamada dikkat çeken bir kısım var. O da söz konusu görsellerin tamamının 2018’in Şubat ayına ait olduğunun ifade edilmesi. Borsa daha fazla bilgiye ulaşmak için üçüncü taraflarla birlikte çalışmaya başladıklarını ve müşterilerini sürekli bilgilendireceklerini belirterek “güvenlik önceliğimizdir” deniliyor.

Yaşananların ardından açıklama yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao iddialara oldukça sert bir şekilde yanıt verdi ve bunun FUD olduğunu belirtti.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları