Yükleniyor...

Dev Şirketlerden “Kripto Konseyi” Hamlesi!

Square ve Fideliy Investments gibi önemli şirketler, dijital varlıkların anlaşılması ve düzenleme şekillerinin değişmesi amacıyla bir kripto konseyi oluşturdu.

handshake

Square ve Fideliy Investments gibi önemli şirketler, dijital varlıkların anlaşılması ve düzenleme şekillerinin değişmesi amacıyla bir kripto konseyi oluşturdu.

Bugün kurulan Crypto Council for Innovation (CCI), yatırımcıların ve endüstrinin dijital varlıkları daha iyi anlamalarını sağlamak adına, ülkelerin yasal organları içerisinde çeşitli lobi çalışmaları yürütecek. Paradigm ve Coinbase, konseyin ilk üyeleri arasında yerlerini aldılar. Paradigm yöneticilerinden birisi olan Gus Coldebella, konseyin kurulması ile ilgili şu sözleri kullandı:

“Kripto paralar, yeni işler yaratmak, ekonomiyi büyütmek, finansal katılımı sağlamak ve mahremiyeti arttırmak gibi son derece önemli vaatlerde bulunduğunu biliyoruz. Fakat bu vaatler bazı sınırları aşıyor. Bu sebeple, dünyanın dört bir yanında yer alan düzenleyicilere, politikacılara ve bireylere, kripto para sektörünün önemini ve faydalarını anlatabilmek için çalışacağız.”

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraların rallisi, dijital varlıklara olan ilginin artmasını sağlamış durumda. Dün, kripto paraların toplam piyasa değeri 2 trilyon dolar seviyesini ilk kez aşmayı başardı. Kripto paraların tüm bu başarısına rağmen, hala önemli sayıda kişi ve kurum, kripto varlıklara şüpheyle yaklaşıyorlar. CCI, kripto paralar ile ilgili yanlış kanıları çürütmek için çalışacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner