Yükleniyor...

Devam Eden Yatay Hareket Bitcoin (BTC) Fiyatının Yönünü Tayin Ediyor

Kral kripto para Bitcoin (BTC), 9.

Analistler Açıklıyor Bitcoin BTC Fiyatının Bir Sonraki Adımı Nasıl İzlenir

Kral kripto para Bitcoin (BTC), 9.000 doların üstü için uğraşırken hafta boyunca yana doğru ticaret yaptı. Bir kripto para birimi analistine göre, fiyat hareketinde çok fazla değişiklik olmadı, ancak sabit yan hareket, Bitcoin’in bu noktadan daha yüksek olabileceğinin bir başka göstergesi.

Uzmanlar, Bitcoin’i 10.000 doların altında tutan yanal hareketin potansiyel olarak ileriye doğru bir boğa koşusunu başlatabileceğini gözlemlediler. Benzer şekilde, yanal hareketler genellikle ümit verici olduğu kadar  riskli olduğu için fiyatlar da aşağı yönlü bir seyir izleyebilir.

Bitcoin (BTC) Önemli Bir Eşikte

Yatay eğilim olarak da adlandırılan yanal hareket, genellikle alıcılar ve satıcılar bir dengeye giderken ortaya çıkar. Bu, konsolidasyonun köşede olduğu ve Bitcoin’in önceki düşük seviyelerini tekrar test edebileceği veya bir fiyat düşüşüne yönelebileceğinin bir işaretidir.

Bununla birlikte, ikincisinin son olaylara dayanarak gerçekleşme olasılığı daha yüksektir. Bitcoin, aylık en yüksek 9.450 dolar ile 9.200 dolar fiyat aralığında işlem görüyor. Bitcoin 9.100 dolar seviyesinde destek bulduğu için hafif boğa saran desenler yan yana gidiyor. Boğalar bu aralıkta güçlü durursa, Bitcoin 9.500 dolardan işlem görmeye devam edebilir. Boğaların sorumlu olduğu bir durumda, Haziran ayında daha önce görülen önceki direnç seviyelerine bir kez daha ulaşılabilir. Bitcoin ivme kaybederse, BTC 6.000 ila 7.000 dolar arasındaki fiyat aralığını test etme riskiyle karşılaşabilir.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Düzeltme Görebilir

Başka bir trader da bu hareketi ikinci olarak Bitcoin’in Hash Ribbons’tan başarıyla geçtiğini söyledi. Hash Ribbons indikatörü, genellikle Bitcoin ağının durumunu bildiren ve Bitcoin’in uzun ve kısa vadeli hareketli ortalamalarını tartarak elde edilen bir fiyat göstergesidir.

Başka bir kripto para analistin söylediği gibi bu fiyat göstergesinin oluşumu, boğa koşusunun hemen köşede olduğunu ima ediyor. Bu, diğer analistlerin tartışmalı yanıtlarıyla karşılanırken, Twitter’da en iyi Bitcoin fiyat analistlerinden biri olan “John Moe”, büyük satışlara işaret eden indikatörlerin fiyatları 6.000 dolara düşürebileceğini öngörüyor.

Bu arada altcoin sezonu biraz yavaşladı gibi görünüyor. Bitcoin’e karşı, analistler hafif bir düşüşe rağmen altcoin fiyat performansının umut verici olduğunu doğruladılar. Her şeye rağmen, Bitcoin’in elverişli bir ortamda ticaret yaptığı ve Temmuz ayında 10.500 doların üzerinde bir fiyata ulaştığını görebiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner