Yükleniyor...

Devasa Bitcoin Balinası Bir Saatte 241.175 BTC’yi Transfer Etti

Whale Alert, devasa büyüklükte yedi adet Bitcoin işlemi yapıldığını bildirdi.

bitcoin whale alert scaled

Whale Alert, devasa büyüklükte yedi adet Bitcoin işlemi yapıldığını bildirdi. Her biri 27.000 ile 39.000 BTC arasında olmak üzere; toplam 241.175 BTC transfer edildi.

BTC’de 2.2 Milyar Dolar Banka Olmadan Taşındı

Twitter hesabı Whale Alert’e göre, sadece bir saat içinde bir balina tarafından gerçekleştirilen 241.175 BTC veya USD cinsinden 2.241.622.743 dolar tutarında transfer işlemi gerçekleştirdi.

Transferler birbiri ardına yapıldı, her biri ortalama 30.000 BTC taşıdı. İşlem verileri, gönderen ve alan cüzdan adreslerinden bazılarının iki kez kullanıldığını göstermektedir. Bu nedenle, bu devasa miktarda kriptoyu göndermek için tanımlanamayan altı BTC cüzdanı dahil edildi.

İşlem Başına Ücret Bir ABD Dolarından Az

Ancak Whale Alert, tüm bu büyük BTC transferlerinin işlem değişikliği olabileceğini belirtti. Bir işlemin çıktısı başka bir işlemin girdisi olarak kullanıldığında, bu işlemin tamamı için harcanması gerekir. Bazen çıktının token değeri, kullanıcının ödemek istediğinden daha yüksektir. Bu durumda, istemci yeni bir Bitcoin adresi oluşturur ve farkı bu adrese geri gönderir. Bu işlemlere “işlem değişikliği” denir.

BTC Cüzdan Sayısı Yeni ATH’ye Ulaştı

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, 19 Haziran’da, 0.1 BTC’den fazla tutan Bitcoin adresi sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.072.715’den 3.073.602’ye yükseldi. Veriler, bir günden az bir sürede bu sayının yaklaşık 1000 arttığını göstermektedir.

Bitcoin (BTC) Görünümü

CoinMarketCap rakamlarına göre, Bitcoin 15 Haziran’da 9.000 doların altında toparlanmasından bu yana dar bir işlem aralığında sıkıştı. Yine de analistler yükseliş tahminlerini sürdürüyor ve Bitcoin’in 9.300 dolarlık bölgede kalması koşuluyla BTC’nin 11.500 dolara yükselmesini bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner