Anasayfa Altcoin Haberleri Çin, Yeni Sıralamasını Açıkladı: İlk 5'te Hangi Kripto Paralar Var?

Çin, Yeni Sıralamasını Açıkladı: İlk 5’te Hangi Kripto Paralar Var?

ABONE OL:google-news

Çin’in Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi (CCID) 18 Haziran’da kripto para birimleri sıralamasını açıkladı. Her zamanki gibi, 37 popüler kripto para birimine yer verildi ancak bu sefer çok az değişiklik oldu.

EOS ve Tron Liderliğini Koruyor

156.1 puan ile EOS zirvede bulunuyor. EOS’un ardından Tron ve Ethereum (sırasıyla 138.4 puan ve 136.4 puan) geliyor.

Temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yenilikçilik başlıkları altında alınan toplam puana göre sıralama oluşturulmaktadır. Uygulanabilirlik ve yenilikçilik alanlarında Ethereum lider konumdadır, ancak teknoloji söz konusu olduğunda EOS ve Tron’un gerisinde kalmaktadır.

Bununla birlikte, derecelendirmenin arkasındaki yöntem hala oldukça karanlık. Bu yüzden bu puanlar herhangi bir tavsiye niteliğinde alınmamalıdır.

Örneğin, temel teknoloji kategorisi merkezsizlik bileşenini içerir ve EOS, geçen yıl merkezileşmeyi artırdığı için Weiss Ratings tarafından derecelendirmesi düşürülmüştü. Ancak buna rağmen Çin listesinde en yüksek puanı aldı.

Bitcoin ve XRP Geride Kalıyor

Dünyanın önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin, CCID’den çok fazla ilgi görmüyor ve şu anda 12. sırada yer alıyor. Yenilikler söz konusu olduğunda (43 puan) Bitcoin’in açık ara lider olduğunu belirtmek gerekir. Piyasa değeri bakımından dördüncü en büyük kripto para birimi olan XRP ise 14. sırada yer alıyor. IOST ve LISK ise 4.ve 5. sırada yer alarak ilk beşi oluşturuyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakU.Today
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

Bizi Takip Edin

961BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,856TakipçilerTakip Et
874AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar