Anasayfa Bitcoin Haberleri Donald Trump'ın Bitcoin İle İlgili Gizli Konuşmaları Ortaya Çıktı!

Donald Trump’ın Bitcoin İle İlgili Gizli Konuşmaları Ortaya Çıktı!

ABONE OL:google-news

Eski ulusal güvenlik danışmanı John Bolton’un yeni ‘Olayın Gerçekleştiği Oda- The Room Where It Happened‘ adlı kitabına göre; ABD Başkanı Donald Trump, 2019 Temmuzunda Twitter’daki meşhur tiradını yapmadan çok önce Bitcoin’in peşine düşmek istemiş. Donald Trump görünüşe göre Hazine Sekreteri’ne 2018 yılında “Bitcoin’i takip etmesini” söyledi.

Forbes’un Bolton’un yeni kitabı hakkındaki makalesine göre, Bolton Trump’ın Hazine Sekreteri Steven Mnuchin’e “Bitcoin’i takip etmesini” söylediğini duydu. ABD Başkanı ve Hazine Sekreteri arasındaki konuşma, Mayıs 2018’de yapılan Çin’e karşı ticari yaptırımlar ve tarifelerle ilgiliydi.

Trump, Geçen Yıl Bitcoin’i Eleştirmişti

ABD Başkanı Donald Trump, Temmuz 2019’da, önde gelen kripto para birimi Bitcoin’i onaylamadığını gösteren tweet’ler atmıştı. Başkan Trump Bitcoin’i “para değil” ve “abartılmış balon” olarak nitelendirmişti. Facebook’un Libra tokenine “ayakları yere sağlam basmıyor” diye eleştiren Trump, kripto para varlıklarına saldırmaya devam etmişti. ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin, Beyaz Saray’ın “tüm kripto para varlıklarını incelediğini” söyleyerek Temmuz 2019’daki tweet’lerin ardından Trump’ın söylemlerini destekler nitelikte konuşmuştu. Hatta Sekreter, BTC ve diğer kripto para birimlerinin kara para aklamada nakit paraya göre daha sık kullanıldığını iddia etti.

ABD Hazine Sekreteri, kripto paralarda yeni gereklilikleri duyurma planlarını açıklamıştı.
Bu yılın başlarında, ABD Hazine Sekreteri Mnuchin yaptığı bir açıklamada; federal hükümetin kara para aklamayı önlemek için daha fazla gözetim de dahil olmak üzere Mali Suçları Koruma Ağı ile kripto para birimleri için önemli yeni şartlar ilan edeceğini söyledi. Ancak Trump, Bolton tarafından iddia edilen konuşma gerçekleştikten sonra kripto para biriminin lehine bazı kararlar da aldı. Başkan Trump, Mick Mulvaney’i 2018 yılında Beyaz Saray Genelkurmay Başkanı olarak atamıştı. Mulvaney, Bitcoin yanlısı bir üst düzey yetkili olarak biliniyor ve lider kripto para birimini herhangi bir hükümet tarafından manipüle edilemeyen bir para olarak nitelendiriyor.

Bu alan birçok iş ve yenilik yaratan, apolitik bir küresel endüstri ve özgürlük ile ilgili sembolik bir alandır ve seçim sezonu ilerledikçe de kripto para alanına dair söylenebilecek şeyler artacaktır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,285TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar