Yükleniyor...

Dünya Ekonomik Forumu, Büyük Potansiyel Gördüğü Üç Altcoin’i Duyurdu

Dünya Ekonomik Forumu, yeni 2020 Teknoloji Öncüleri listesine üç kripto varlığının geliştirilmesinden sorumlu iki şirketi dahil etti.

Dünya Ekonomik Forumu Büyük Potansiyel Gördüğü 3 Altcoin’i Duyurdu

Dünya Ekonomik Forumu, yeni 2020 Teknoloji Öncüleri listesine üç kripto varlığının geliştirilmesinden sorumlu iki şirketi dahil etti. Chainlink ve MakerDAO, ileri teknolojileri küresel konularda büyük etkisi olabilecek 100 şirket arasında yer alıyor.

Bu Altcoin’ler Toplumu Değiştirecek Potansiyele Sahip

Chainlink, yerel kripto parası LINK ile birlikte, geleneksel işletmelerin gerçek dünya verilerini blok zincirindeki akıllı sözleşmelere entegre etmesine izin veren merkezi olmayan bir kehanet ağıdır. Krediler gibi yüksek kaliteli finansal hizmetlere eşit erişim için açık bir platform olan Makerdao, DAI stablecoin ve MKR tokenine sahip çift paralı bir sistem kullanıyor.

Dünya Ekonomik Forumu’nun Küresel Yenilikçiler Topluluğu başkanı Susan Nesbitt, listenin “toplumu yeniden inşa etmeye” ve daha iyi bir gelecek hazırlamaya yardımcı olabilecek şirketleri hedef aldığını söyledi.

Bu yılın Teknoloji Öncüleri sınıfı toplumu geliştiriyor ve dünyadaki endüstrilerini geliştiriyor. Bunlar farklı düşünen ve potansiyel oyuncular olarak öne çıkan şirketler.  Endüstrilerinin geleceğini şekillendirmede oynayacakları rolü dört gözle bekliyoruz.

CoinMarketCap’e göre LINK, 1 Ocak’taki 1,79 dolarlık seviyesinden mevcut fiyatı olan 4,02 dolara çıkarak yılın en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu.

Bu arada, MKR yıl başında 538,98 dolardan işlem görürken 433,65 dolara kadar düşerek değer kaybetti. DAI ise ABD doları karşısında 1:1 oranını sürdürmeye devam etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner