Yükleniyor...

deVere Group CEO’su, Uzun Vadeli Yatırımcıların Mevcut Koşullardan Faydalandığını Söyledi

deVere Group CEO'su Nigel Green, uzun vadeli yatırımcıların, piyasadaki oynaklıktan ciddi biçimde yararlandığını söyledi.

devere group

deVere Group CEO’su Nigel Green, uzun vadeli yatırımcıların, piyasadaki oynaklıktan ciddi biçimde yararlandığını söyledi.

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli şirketin CEO’su, piyasaların genel durumunda ilişkin açıklamalarda da bulundu.

“Piyasalar, Fed ve Bank of England da dahil olmak üzere büyük merkez bankalarının enflasyonu yenmek için faiz oranlarını artırmaya devam edeceğini düşünüyor. Dünyanın en güçlü beş merkez bankası, faiz artırımından vazgeçmeyeceklerini belirtti. 1-2 Kasım’da da 75 baz puanlık artış bekliyoruz”

Green, önümüzdeki dönemde oynaklığın daha da artabileceğini söyledi.

“Bitcoin ve Ethereum’un borsalarla mevcut korelasyonu göz önüne alındığında, 2022’nin sonuna gelirken kripto piyasasından daha fazla oynaklık bekliyoruz. Ancak ciddi yatırımcılar bunu kötü bir şey olarak görmeyecektir. Kurumsal yatırımcılar, herhangi bir pazarda yaşanan türbülansla aynı şekilde ele alacaktır.

Dünyanın en iyi yatırımcılarından bazıları, geleneksel finansal piyasalarda büyük satın alma fırsatı olarak sürekli piyasa oynaklığını kullanıyor. Kripto para piyasası da farklı değil. Etkili ve verimli kullanıldığı takdirde oynaklık, son derece güçlü bir yatırım stratejisi olabilir. Bilgili ve uzun vadeli kripto yatırımcıları portföylerini geliştirmek için dijital paraları ucuzdan satın alarak panik yapanlardan faydalanmaya çalışacak”

deVere Group CEO’su, Bitcoin için önemli bir satın alma fırsatı gördüğünü de söyledi:

“Fed’in sıkılaştırma politikasına bağlı olarak ABD dolarının devam eden gücü, Bitcoin ve diğer tüm riskli varlıklar tarafından hissediliyor. Ancak birçok ciddi kripto yatırımcısı gibi ben de dipten satın alıyorum. Bu kısa vadeli oynaklığı, uzun vadeli kazançlar ile kucaklıyorum.

Yaşanan son çalkantıya rağmen, Bitcoin ve diğer büyük kripto varlıkların yörüngesinin yukarıya doğru olduğuna inanıyorum. Bu sebeple mevcut düşüşü bir fırsat olarak görüyorum”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner