Yükleniyor...

DGB Coin Nedir? DigiByte (DGB) Nasıl Alınır?

DGB coin, bir blockchain platformu olan DigiByte'ın yerel kripto para birimidir.

digiByte nedir nasil calisir

DGB coin, bir blockchain platformu olan DigiByte’ın yerel kripto para birimidir. Yatırımlarını DGB coin ile değerlendirmek isteyenlerin merak ettiği DigiByte nedir? DGB coin nasıl alınır? Sorularının yanıtları..

DigiByte Nedir, Nasıl Çalışır?

Saniyede çok sayıda işlemi işleme kapasitesine sahip olan DigiByte, ölçeklenebilir bir blokzinciridir. DigiByte 2013 yılında kurulmuş ve orijinal Bitcoin blokzinciri temel almıştır. Ödeme yapmak için kullanılan açık kaynaklı bir blokzinciridir. DigiByte platformunun açık kaynaklı olması sebebi ile herkes projenin kodunu görebilmekte ve katkıda bulunabilmektedir. Güvenliği korurken işlem hızını artıran DigiByte, Bitcoin’e alternatif olarak tasarlanmıştır. DigiByte blokzinciri; uygulamalar, dijital varlık ve genel muhasebe, çekirdek küresel işlem katmanı olmak üzere üç katmandan oluşmaktadır.

Uygulamalar katmanı, kullanıcıları ve cihazlarını aşağıdaki katmanlara bağlayan kullanıcı arayüzüdür. Dijital varlık ve genel muhasebe katmanı, işlemlerin gerçekleştirildiği blokzincirinin dağıtılmış defter sistemidir. Çekirdek küresel iletişim katmanı ise, diğer katmanları destekleyen madencilik node’larından oluşmaktadır.

DigiByte projesinin en temel amacı, ölçeklendirilebilen ve ikinci katman çözümlü ağı yaratmaktır. Ayrıca en güvenilir işlemi sunmayı amaçlayan proje bu nedenle ağın ikinci katmanı olan DigiAsses’i yaratmaktadır. DigiByte, merkeziyetsiz finansal işlemleri bu katman üzerinden sunmaktadır. Ayrıca, ikinci katman üzerinden ETH’dan daha hızlı akıllı sözleşmeler ile işleme giriş imkanı sunmayı amaçlamaktadır. Daha güvenli bir ağda işlem imkanı sunan bir DigiByte, bu katmanlar ile kişilerin ödeme yöntemi olarak kullanmasına imkan tanır.

DigiByte beş ayrı madencilik algoritması kullanmaktadır. Ayrıca kullanıcılar sistemlerinde en iyi getiriyi sağlamak için bunlar arasından birini tercih edebilmektedir. Algoritmalar; SHA256, Scrypt, Skein, Qubit ve Groestl’dir. DigiByte ağı güvenliğini artırırken aynı zamanda madenciliğe de teşvik etmektedir. DigiByte blokzinciri, zincirine başarılı bir şekilde yeni bir blok eklemek için gereken bilgi işlem gücünü sürekli olarak değiştirmek üzere programlanmıştır. Blok zorluğu, DigiByte’ın blokzincirine her yeni blok eklendiğinde değişmektedir.

DGB coin nedir nasil alinir

DGB Coin Nedir?

DigiByte platformunun kripto para birimi DGB coin’dir. Digibyte ağındaki işlemleri yürütmek için kullanılmaktadır. DGB coin, eşler arası bir kripto para birimidir ve dApp’ler ve blokzinciri üzerine inşa edilmiş akıllı sözleşmeler için değişim aracı olarak kullanılmaktadır. 2013 yılında piyasaya sürülen DGB, DigiByte platformu tarafından desteklenen merkezi olmayan uygulamalara ve akıllı sözleşmelere güç sağlamaktadır. Ayrıca Bitcoin ile karşılaştırıldığında daha ölçeklenebilir, güvenli ve daha hızlı bir ağ üzerinde çalışma gibi özelliklere sahiptir.

DGB, kendisini daha güvenli hale getiren ve çifte harcamayı önleyen bir tanımlayıcıya sahiptir. DGB coin kullanıcılarına özel avantajlar mevcuttur. DigiAsses akıllı sözleşmeleri üzerinden, DGB Coin kullanıcıları coin’lerini belirli bir vade de kilitleyip, vade sonunda ise yeni coinler kazanma fırsatına sahiptir. Ayrıca DGB coin kullanıcıları DigiAsses ağında mevcut olan ve borca ihtiyaç duyan yatırımcılara akıllı sözleşme üzerinden kredi vermektedir. DGB kredilerinin geri ödemeleri ise faizli talep edilmektedir. Bunun yanı sıra tüm işlemlerde akıllı sözleşmeyi devreye alma fırsatı sunan DGB Coin, her iki tarafı da iş kanıtı konusunda güven altına almaktadır.

DGB Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

DigiByte (DGB) coin, işlem hacmi bakımından büyük birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bunlara örnek olarak; Binance, KuCoin, Bitfinex, Bybit, Bittrex, OKX, Binance.US, Crypto.com Exchange, CoinEx, LBank, Upbit gibi platformlar verilebilir. DGB coin satın almak isteyen yatırımcılar öncelikle bu borsalardan birine üye olmalıdır.

Üyelik ve hesap oluşturma işlemlerinin ardından kimlik doğrulanmalıdır. Eksiksiz girilen bilgiler ile işlemin tamamlanmasının ardından alım satım sayfası açılmalıdır. Alım satım ekranı üzerinden istenilen miktarda DGB coin satın alınabilir. Satın alınan DigiByte (DGB) coin’ler, işlemlerde kullanılabilir ya da daha sonra kullanılmak üzere güvenli cüzdanlarda saklanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner