Yükleniyor...

Hive Nedir? HIVE Coin Nasıl Alınır?

Hive, bir blockchain projesidir.

Hive nedir HIVE coin

Hive, bir blockchain projesidir. Merak edilen kripto para birimi HIVE nedir, ne için kullanılır? HIVE fiyatı nedir? Sorularının yanıtlarını detaylı bir şekilde inceleyelim..

Hive Nedir, Nasıl Çalışır?

Hive, DeFi ekosistemindeki birçok işlemi hızlı bir şekilde ve ücretsiz olarak gerçekleştirmeye olanak tanıyan bir platformdur. Sosyal bir blokzinciri olan Hive, Olivier Roussy Newton ile Harry Pokrandt tarafından, 2020 yılında kurulmuştur. Hive, merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) için verimli bir platform olacak şekilde tasarlanmıştır. Çok miktarda içeriği depolamak ve kullanılabilir hale getirmek için Hive blockchain ağı açık kaynak kodlu olarak geliştirilmiştir. Çeşitli bilgi paylaşım uygulamalarını barındıran Hive projesi, bu uygulamalar ile kullanıcıların çeşitli hizmetlere doğrudan erişmesine olanak tanımaktadır.

Hizmetlere örnek olarak; veriler, işlemler, kayıtlar ve API verilebilir. Bu web3 uygulamaları ağın içerik oluşturucuları, yatırımcılar ve tüketiciler gibi farklı kişilere hitap etmesini sağlamaktadır. Hive, büyük içeriklerin depolanması üzerine tasarlanmıştır. Ayrıca 126’dan fazla web3 tabanlı uygulama bulunmaktadır. Hive platformu, yüksek ölçeklenebilirlik sunmaktadır. Sınır ötesi kripto para transferleri, birkaç saniye içerisinde tamamlanmaktadır. Hive platformunun ana hedeflerinden biri, tamamen merkezi olmayan, hızlı, bedelsiz ve değişmez olan sağlam bir ekosistem oluşturmaktır. Hive blokzinciri, topluluk tarafından düzenlenebilen ve ödüllendirilebilen, kullanıcıların uzun ve kısa biçimli gönderilerini ve yorumlarını içermektedir.

HIVE coin nedir

HIVE Coin Nedir?

Hive platformunun kripto para birimi HIVE coin’dir. Bir yönetişim token’ı olarak hizmet veren HIVE, sahiplerine platform üzerinde oy kullanma ve karar alma süreçlerinde etkin olma imkanı sunar. Ayrıca kullanıcılar HIVE ile, web3 tabanlı uygulamalara erişebilme imkanına sahip olmaktadır. HIVE sahibi kullanıcılar, Hive projesinin sunduğu Hive Fonu hizmetinden yararlanabilmektedir. HIVE aynı zamanda işlem ücretlerinin ödenmesi için de kullanılmaktadır. Ayrıca, platform HIVE sahibi kullanıcılara stake imkanı da tanımaktadır. Hive Coin kullanıcıları, HBD stabil coinlerini belirli bir vadeyle stake ederek vade sonunda token ödülleri kazanabilmektedir. Bunun yanı sıra Hive platformu, HIVE coin’lerin saklanabilmesi ve kullanılabilmesi için özel bir cüzdan geliştirmiştir.

HIVE Nasıl ve Nereden Alınır?

Hive platformunun yerel kripto para birimi HIVE, işlem bakımından büyük birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bunlara örnek olarak; Binance, Bithumb, Bittrex, Gate.i.o, Huobi, MEXC, CoinEx, Upbit gibi platformlar verilebilir. HIVE Coin sahibi olmakl isteyen yatırımcılar öncelikle bu platformlardan birine üye olmalıdır. Hesap oluşturma ve üyelik işlemleri gerçekleştirilir. Kimlik doğrulama işleminin ardından alım satım sayfası açılmalıdır. Alım satım sayfası üzerinden istenilen miktarda HIVE coin satın alınabilir. Satın alınan HIVE coinler işlemlerde kullanılabilir ya da daha sonra kullanılmak üzere güvenli cüzdanlarda saklanabilir.

HIVE Coin Fiyatı

Şu anda 1 Hive 7.38 TL TL‘den işlem görüyor. Ayrıca 1 Hive 0.223339 $ dolardır.

Hive fiyatı son 24 saatte -3.29% değişim ile şu anda 7.38 TL TL‘den işlem görmektedir.

Son 24 saatteki Hive hacmi 3,344,018 $ dolar ve kripto para biriminin piyasa değeri ise 97,823,743 $ dolardır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner