Yükleniyor...

Request (REQ) Coin Nedir?

Request Network (REQ) projesi, herkesin güvenli bir şekilde ödeme talep edebileceği ve para alabileceği merkeziyetsiz bir ödeme sistemidir.

REQ coin

Request Network (REQ) projesi, herkesin güvenli bir şekilde ödeme talep edebileceği ve para alabileceği merkeziyetsiz bir ödeme sistemidir. Ethereum tabanlıdır. Request projesinin kurucuları, kripto para dünyasında yakından tanınan Christophe Lassuyt ve Etienne Tatur’dur.

Request Network projesinin temel amacı, bütün para birimleriyle çalışan daha ucuz ve daha güvenli bir ödeme ağı oluşturmaktır. Sistem, güvenilir üçüncü taraflara olan ihtiyacı ortadan kaldırarak tüm küresel para birimleriyle çalışan daha ucuz ve daha güvenli bir ödeme çözümü sunmaktadır. Request, yalnızca ödeme hizmeti vermenin ötesine geçip blockchain teknolojisinin değişmezliğinden yararlanarak doğru denetim ve muhasebe hizmetleri üretmektedir.

Request Network (REQ) coin, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Şu şekildedir:

 • REQ coin ile birlikte blok zinciri teknolojisinin kullanılması, üçüncü taraf işlemcilere olan ihtiyacı da ortadan kaldırarak işlem maliyetlerinde azalmaya neden olmaktadır.
 • İşlem ücretleri ve REQ coin madencileri ağın durumu hakkında fikir birliğine varmaya teşvik etmek için kullanılmaktadır.
 • Karşı taraf daha sonra talebi algılayabilir ve eşler arası bir şekilde tek bir tıklamayla ödeyebilmektedir.
 • Request Network üzerine ödemeler, blok zinciri aracılığıyla basitçe bir fatura gönderilerek gerçekleştirilmektedir.
REQ

Request Network’te, alacaklı kişi, ödemeyi yapacak kişiye blockchain aracılığıyla bir request faturası gönderir. Ödemeyi yapacak kişi, bu faturayı tespit eder ve tek tuşla ödemesini gerçekleştirir. Para, alacaklı kişinin hesabına aktarılır. Request Network çevrimiçi alışveriş ödemeleri, işletmeler arası faturalandırma ödemeleri için de kullanılabilmektedir. 

Ayrıca Request, depolamaya ve erişmeye de olanak tanımaktadır. Şirketler, muhasebe, faturalandırma ödeme ve denetim gibi hizmetler için ödeme taleplerini tek bir yerde toplayarak aynı ağa bağlanabilmektedir.

Request Network avantaj ve dezavantajlarını inceleyecek olursak şu şekildedir:

Avantajları

 • Her bir ülkenin ticaret yasalarına uyumlu kalması için dünya çapındaki mevzuatla da entegre edilmiştir.
 • REQ coin, Metamask, Argent, MyEtherWallet, Ledger, imToken, Trezor, Atomic Wallet, Jaxx Liberty ve Trust Wallet gibi cüzdanlarda saklanabilir.
 • Platform üzerinden ödeme yapabilmek için kullanıcıların hesap bilgilerini paylaşmalarına gerek yoktur.
 • Ödemelerin çekme yoluyla değil, anında iletilmesi, Request’in en önemli avantajlarından biridir.
 • Platform, blok zinciri ağında bir değişiklik yayınlamak için gereken bir maliyet olan işlem ücretlerine sahiptir.
 • Platform son kullanıcı için daha yüksek düzeyde güvenlik, gizlilik ve veri sahipliği avantajları sunmaktadır.

Dezavantajları

 • REQ coin aleyhinde yapılan regülasyonların bu projeyi değersiz hale getirme riski vardır.
 • Paypal gibi geleneksel finans sektöründen güçlü rakiplere sahiptir.
 • REQ coin yüksek volatilitesi nedeniyle riskli bir yatırım tercihidir.
 • Merkeziyetsiz finans sektöründeki rekabet yüksek olduğu için REQ coin talebinde zamanla azalma meydana gelebilir.

REQ coin büyük ve popüler kripto para borsalarının birçoğunda listelenmektedir. Bunlar; Binance, Kraken, KuCoin, Binance US, Coinbase Exchange’dir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner