Yükleniyor...

Bitcoin Madencilik Zorluğu, Kar Fırtınasına Kapıldı

Bitcoin (BTC) madencilik zorluğu (hashrate) yüzde 30 düşüş gösterdi.

Bitcoin Madencilik Zorlugu Kar Firtinasina Kapildi

Bitcoin (BTC) madencilik zorluğu (hashrate) yüzde 30 düşüş gösterdi.

ABD’de devam eden kar fırtınası, Bitcoin madencileri üzerinde ciddi bir etki yaratarak birçoğunun kapanmasına neden oldu.

Bitcoin Madencilik Zorluğu Yüzde 30 Düştü

Bitcoin ağının hashrate değeri 230 EH/s’den 155 EH/s’ye düştü. Devam eden kar fırtınası, ABD’deki Bitcoin madencileri için operasyon kesintilerini beraberinde getirdi.

CNN’in haberine göre, kutup patlaması, rüzgar ve yoğun karla birlikte elektrik hatlarını parçalayan ve sıcaklıkları tehlikeli derecede düşürerek en az 22 kişinin ölümüne yol açtı. Kış fırtınası nedeniyle bu tatil hafta sonunda ülke çapında binlerce ev ve işyeri elektriksiz kaldı.

İşlemleri gerçekleştirmek için ne kadar bilgi işlem gücü kullanıldığının bir ölçüsü olan hashrate’in önemli ölçüde düşmesiyle Bitcoin ağında büyük bir sarsıntı meydana geldi. CoinMetrics verilerine göre, Cumartesi gününden bu yana hashrate yüzde 30’dan fazla düşerek 230 EH/s’den 155 EH/s’ye geriledi. Bu durum, Ulusal Hava Durumu Servisi’nin yaklaşan Kuzey Kutbu patlaması konusunda uyarıda bulunmasının ardından birçok büyük madencinin operasyonlarını durdurmasıyla ortaya çıktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner