Yükleniyor...

Ariva (ARV) Coin Nedir? Nasıl Çalışır?

Ariva (ARV), seyahat ve turizm için oluşturulmuştur.

Ariva ARV coin nedir

Ariva (ARV), seyahat ve turizm için oluşturulmuştur. Ariva (ARV) nedir? ARV coin nasıl alınır? Merak edilen soruların yanıtları..

Ariva (ARV) Nedir?

Ariva (ARV), turizm ve seyahat endüstrisi için oluşturulmuş bir kripto para projesi ve para birimidir. 2021 yılında kurulan, B2C seyahat ve turizm ağı Ariva’nın amacı, yolcuların kripto cüzdanları ile ödeme yapmalarına olanak tanımaktır. Seyahat ödemelerine öncülük eden Ariva, yüksek hacimli turizm sektörü üzerinden Swift ve yüksek komisyon ücretlerini karışıklığını ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.

Ayrıca, seyahat edilen ülkede yaşanan farklı para birimlerinin aksine işlemlerin tek bir yerden yapılmasını sağlamaktır. Ariva projesi, banka/kredi kartlarını değiştirmeyi hedeflemektedir. Ayrıca kullanıcıların büyük işlem maliyetlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırarak dünyanın herhangi bir ülkesinde ARV coin’i kullanmalarına imkan tanımaktadır. Ariva, her alanda olduğu gibi turizm ve seyahat alanında da kripto para kullanılmasını sağlamaktadır. Seyahat eden yatırımcıların ilgisi haline gelen ve dikkatleri üzerine çeken bir proje olmuştur.

Ariva Nasıl Çalışır?

Ariva, özellikle seyahat ve turizm endüstrisine odaklanarak kendisini diğer kripto para projelerinden ayırmaktadır. Ariva World adında, merkezi olmayan bir seyahat ve turizm portalına sahiptir. Ariva World’de kullanıcılar, kripto para birimi ile seyahat rezervasyonu için ödeme yapabilmektedir. Ayrıca, kullanıcıların rezervasyon yaptıklarında ve Ariva blogunda seyahat incelemeleri gibi içeriklerle katkıda bulunduklarında kripto para kazanabilecekleri bir ödül sistemine sahiptir. ARV coin, Ariva World ve diğer hizmetlerine güç sağlamaktadır. Ayrıca gezginler ve yatırımcılar için uygun bir ödeme seçeneği olarak tasarlanmıştır.

ARV coin nedir

Ariva, Binance borsası tarafından oluşturulan bir blokzinciri olan BNB zincirinde yayınlanan bir BEP-20 kripto para birimidir. ARV’nin amacı, Ariva World seyahat portalındaki katılımcılar arasında uygun ve güvenli bir ödeme yöntemi olmaktır. Aynı zamanda Ariva ekosistemine katılmak için bir teşvik olarak tasarlanmıştır. Ariva geniş çapta benimsenirse, gezginler para bozdurma ihtiyacından kurtulabilecektir. Yatırımcılar bu sayede, bankalar ve kredi kartı şirketleri tarafından alınan işlem ücretlerinden tasarruf edeceklerdir.

Ayrıca Ariva, Ariva Finance adında bir ödeme ağına sahiptir. Turizm işletmelerinin ve çevrimiçi yatırımcıların, Ariva, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerinde kripto ödemelerini kabul etmesine olanak tanımaktadır. Ariva, aynı zamanda bir seyahat metaverse’üne de sahiptir. Ariva Harikalar Diyarı, kullanıcıların NFT’ler ile dijital arazileri keşfedebilecekleri ve satın alabilecekleri sanal bir dünyadır.

ARV Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

25 Mayıs 2021 tarihinde piyasaya sürülen ARV coin, birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bunlara örnek olarak; PancakeSwap (V2), Bittrex, Huobi, Gate.i.o, MEXC, LBank, Bitrue, Hotbit gibi platformlar verilebilir. ARV coin satın almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu platformlardan birine üye olmalı ve hesap oluşturmalıdır. Üyelik ve hesap işlemlerinin ardından kimlik doğrulanmalıdır. Bilgiler eksiksiz girildikten sonra, alım satım sayfası açılır. Ekran üzerinden istenilen miktarda Ariva (ARV) coin satın alınabilir. Satın alınan ARV coin’ler, işlemlerde kullanılabilir ya da daha sonra kullanılmak üzere güvenli cüzdanlarda saklanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner