Yükleniyor...

Digital Currency Group’tan Barry Silbert, Dogecoin (DOGE) Eleştirilerine Devam Ediyor

Digital Currency Group'tan Barry Silbert, Dogecoin'in (DOGE) değerini yalnızca ortak bir inançtan aldığına inanıyor.

dogecoin barry silbert

Digital Currency Group’tan Barry Silbert, Dogecoin’in (DOGE) değerini yalnızca ortak bir inançtan aldığına inanıyor.

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, Dogecoin eleştirisini tekrarladı. DOGE kurucu ortağı Billy Markus ile yakın zamanda yapılan bir Twitter tartışması sırasında Silbert, DOGE’nin 37 milyar dolar değerinde olmadığını söyledi. Silbert, kripto para biriminin değerinin herhangi bir fayda yerine kolektif bir inançtan geldiğini iddia ediyor.

5 Mayıs’ta Dogecoin’in piyasa değeri, 90 milyar doları aşmıştı. Silbert, 8 Mayıs’ta DOGE’u short’ladığını açıklarken, sahiplerini gelirlerini Bitcoin’e çevirmeye çağırdı. Tesla CEO’su Elon Musk, aynı gün “SNL”ye konuk oldu ve sonunda DOGE düşmeden önce %30’un üzerinde değer kazandı.

CoinMarketCap’e göre Dogecoin şu ana kadar toparlanamasa da 39 milyar dolarlık piyasa değeriyle yedinci en büyük kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Dogecoin Burada Kalacak

Silbert, Dogecoin topluluğunun baş düşmanı gibi davransa da, kripto paranın “en tutkulu” topluluklardan birine sahip olduğu için kalıcı olacağını kabul ediyor.

Reddit’te Dogecoin’in subreddit’i yakın zamanda 2 milyon takipçiyi aştı. Sadece r/Bitcoin, kripto paraya özgü alt dizinler arasında daha fazla sayıda takipçiye sahip. Bu yılın başlarında Dogecoin, Google Trends verilerine göre Bitcoin’i de aştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner