Yükleniyor...

Digital Surge, FTX Depreminden Sağ Çıktı

Avustralya merkezli kripto borsası Digital Surge, FTX kayıplarına rağmen faaliyetlerine kaldığı yerden devam edebilecek.

Digital Surge FTX Depreminden Sag Cikti

Avustralya merkezli kripto borsası Digital Surge, FTX kayıplarına rağmen faaliyetlerine kaldığı yerden devam edebilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçen yıl yaşanan FTX krizi, milyonlarca yatırımcıyı doğrudan etkileyerek ciddi kayıplara yol açtı. Ayrıca, FTX iflasıyla birlikte birçok kurumsal şirket de iflas süreçleriyle karşı karşıya kaldı. On milyarlarca dolarlık kayıpların konuşulduğu deprem etkisi, kripto sektörünü kötü hava koşullarına itti. Ancak, Avustralya merkezli kripto borsası Digital Surge, FTX’te kilitli kalan 23,4 milyon dolarlık dijital varlığına rağmen faaliyetlerine devam edebilecek.

Digital Surge, Faaliyetlerine Başlayacak

Avustralya merkezli kripto borsası Digital Surge, FTX‘te sıkışan dijital varlıklarına rağmen ayakta kalmayı başardı.

Digital Surge alacaklıları, 16 Kasım’dan bu yana platformda dijital varlıkları dondurulan 22.546 müşteriye para iadesinin yapılmasını ve borsanın faaliyetlerine devam etmesine onayladı. Digital Surge, bu gerekçeler ışığında beş yıllık bir kurtarma planında onay aldı.

Kurtarma planı, müşterilere mail yoluyla iletildi. Şirket, Digico’dan 884 bin dolar kredi alacağını ve platformun ticaretine kaldığı yerden devam edebileceğini açıkladı.

Ayrıca KordaMentha, “Müşterilere, bireysel taleplerinin varlık bileşimine bağlı olarak kripto para birimi ve itibari para biriminde geri ödeme yapılacak” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x