Yükleniyor...

DCG ve Genesis, Toplu Davayla Karşı Karşıya

Kripto ticaret platformu Genesis ve ana şirketi Digital Currency Group (DCG), toplu bir menkul kıymet davasıyla karşı karşıya.

DCG ve Genesis Toplu Davayla Karsi Karsiya

Kripto ticaret platformu Genesis ve ana şirketi Digital Currency Group (DCG), toplu bir menkul kıymet davasıyla karşı karşıya.

FTX iflasını gerekçe göstererek para çekme işlemlerini durduran Genesis, işlemleri durdurmasının ardından belini doğrultamadı. Genesis, Bölüm 11 iflas başvurusuyla gündemi sarstı. Kripto borsası Gemini’nin de varlıklarının sıkıştığı platform, ana şirketi DCG’yi de hukuksal süreçlerin içine çekti. Devam eden davalar arasına bir yenisi daha eklendi. Yeni bir toplu dava da menkul kıymet yasalarının ihlal edildiği gerekçesiyle açıldı.

DCG ve Genesis, Toplu Menkul Kıymet Davasıyla Yüzleşecek

Genesis ve ana şirketi Digital Currency Group (DCG), yaklaşık 4 milyar dolara varan bir yükümlülük ile dava süreçlerini yürütüyor.

Bir grup Genesis alacaklısı, federal menkul kıymetler yasalarının ihlal edildiği gerekçesiyle DCG ve kurucusu Barry Silbert hakkında dava açtı. Dava, menkul kıymetler sınıf davası (SCA) olarak değerlendirilecek.

DCG ve Silbert hakkında açılan bu dava, Genesis’in menkul kıymet yasalarını ihlal edecek boyutlarda kayıt dışı menkul kıymetler arzına karıştığını iddia ediyor. Ayrıca dava, Genesis’in manipülasyon ve spekülasyonlar aracılığıyla da menkul kıymet dolandırıcılığı yaptığını öne sürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner