Yükleniyor...

Dikkat çeken iddia: Solana’dan yeni akıllı telefon!

Solana Mobile, blokzincir entegreli akıllı telefonu Saga'dan sonra yeni bir telefon çıkarmaya hazırlanıyor.

Solana SOL saga

Solana Mobile, blokzincir entegreli akıllı telefonu Saga’dan sonra yeni bir telefon çıkarmaya hazırlanıyor.

Spot Bitcoin ETF’lerin kripto gündeme düşmesi ve Bitcoin’e (BTC) yüzde 150’lik yükseliş yaşatması, birçok altcoin’e boğa koşusu yaşattı. Popüler kripto para birimi Solana (SOL), 12 ila 15 dolar arasında işlem görürken boğa koşusuyla 120 doların üzerine çıktı.

Solana, 2023 yılına damga vuran bir yükseliş yaşarken ekosistem gelişimini de sürdürdü. Solana, Solana Mobile aracılığıyla piyasaya sürdüğü akıllı telefonu Saga’da başarı elde etti.

CoinDesk’e konuşan bir kaynak, Solana Mobile’ın serinin ikinci telefonunu çıkarmaya hazırlandığını belirtti.

Solana, SOL boğasından sonra gözünü başka bir pazara dikti

Kripto sektörünün öncü isimlerinden Solana, gözünü kripto dışı pazara dikti. Solana, bünyesinde bulunan Solana Mobile aracılığıyla akıllı telefon satışlarını sürdürüyor.

CoinDesk’in bir kaynaktan edindiği bilgi üzerine çıktığı habere göre, Solana Saga’dan sonra yeni bir akıllı telefon çıkarmayı planlıyor. Geliştirici ekip, serinin ikinci telefonu için hazırlıklara başladı.

Solana sol saga akıllı telefon

CoinDesk’e konuşan kaynak, yaklaşmakta olan telefonun Saga adındaki ilk telefon ile aynı temel özelliklerde olacağını belirtti. Kaynağa göre, yeni telefonda da yerleşik bir kripto cüzdanı, özel Android yazılımı ve kripto uygulamaları için de bir mağaza yer alacak.

Solana’nın ilk akıllı telefonu Saga, piyasaya sürüldüğünde 1.000 dolardan satışa sunuldu. Ancak Solana, kripto piyasasında düşüş trendinde olması ve yatırımcıların tedirginlik yaşaması nedeniyle akıllı telefonda pek de bir satış yapamadı. Geride kalan yıl Solana için her anlamda bir yükseliş dönemi oldu. Solana, SOL’ün performansıyla orantılı olarak Saga’nın satışlarında da tatmin edici sonuçlar elde etti.

Solana, henüz serinin ikinci ürünü hakkında resmi bir açıklamada bulunmadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner