Yükleniyor...

Vitalik Buterin’in tweet’iyle harekete geçti: 500 bin dolar kazandı!

Vitalik Buterin'in tweet'iyle harekete geçen bir trader, bin dolarlık yatırımını üç günde 500 bin dolara çevirdi.

zuzalu vitalik buterin

Vitalik Buterin’in tweet’iyle harekete geçen bir trader, bin dolarlık yatırımını üç günde 500 bin dolara çevirdi.

Kripto para piyasası boğa beklentisiyle şekillenmeye devam ediyor. Spot Bitcoin ETF’ler sonrası yatırımcılar, yükseliş potansiyeli taşıyan kripto para birimlerine yönelmeye başladı. Birçok altcoin’de hareketlilik görüldü.

Diğer taraftan trader’ların yüksek riskli işlemlere yönelmesi de dikkat çekti. Bir trader, Vitalik Buterin’in tek tweet’iyle ortaya çıkan Zuzalu Inu adlı memecoin’den servet kazandı.

Vitalik buterin kripto para

Vitalik Buterin’in bir tweet’i 500 bin dolar kazandırdı

Ethereum’un (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, 14 Ocak 2024 tarihinde Zuzalu kelimesiyle ilgili bir tweet’e yanıt verdi. Attığı tweet’te Buterin, “Zuzalu’yu desteklemiyorsanız ETH uyumunuzu sorgularım.” dedi. Buterin’in bu paylaşımından hemen sonra anonim bir girişimci Zuzalu Inu (ZUZALU) isminde memecoin çıkardı.

Buterin’in tweet’ini baz alarak oluşturulan memecoin, oldukça zeki bir trader’ın dikkatini çekti. Trader, Zuzalu Inu memecoin’ine 1.000 dolarlık yatırım yaptı. Henüz yeni piyasaya sürülen memecoin’e 1.000 dolar yatıran cesur trader, kısa sürede 500.000 dolar kazandı.

Trader, 58 milyon ZUZALU karşılığında 0,4 ETH (1.031 dolar) harcadı. Trader, yatırım yaptıktan üç gün sonra elinde bulunan 58 milyon ZUZALU’nun 500 bin dolar olmasıyla yüzleşti. Riskli yatırımın meyvesini toplayan trader, elindeki ZUZALU’ları satarak kâr realizasyonu yaptı.

Trader, ZUZALU’ları satmasaydı haberin yazıldığı saat itibariyle kazancı 800 bin dolar olacaktı.

Kısa sürede popülerleşen ZUZALU, birçok borsada listelendi ve 15 milyon dolar piyasa değerine ulaştı. Kripto yatırımcılarının bu tarz kripto para birimlerinin oldukça riskli olduğunu bilmesinde fayda var. Bu trader her ne kadar şanslı olsa da bu tarz kripto para birimlerinin rug pull (dolandırıcılık) yapma ihtimali yüksek seviyede.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner