Yükleniyor...

Solana’da (SOL) gerilim artıyor: Kırılım yakın!

Yaklaşık olarak üç haftadır düşen trend içinde fiyatlayan Solana (SOL) teknik yapısıyla dikkatleri çekti.

Yaklaşık olarak üç haftadır düşen trend içinde fiyatlayan Solana (SOL) teknik yapısıyla dikkatleri çekti.

Yükseliş sezonunu en iyi geçiren major coin’lerden Solana, bir süredir aşağı yönlü fiyatlamasıyla endişe yaratıyor. Aralığın son haftasından bu yana düşen trend içinde yer alan SOL kırılım için geri sayıma başlamış durumda. Aynı zamanda kritik bir direnç alanının zorlayan popüler coin, hem direnç hem de trend kılımının gelmesi halinde etkili bir performans ortaya koyabilir.

Peki SOL için hangi fiyat seviyelerinin takibi önemli?

Altcoin piyasasını tekrardan domine edebilir!

BTC’nin yukarı yönlü fiyat hareketlerine direkt olarak ayak uyduran SOL kısa bir süredir bu korelasyonu yaşayamıyor. Ancak, BTC’nin yönünü belirleyememesi ve volatil hareketler sergilemesini ele alırsak, paritedeki düşüş yönlü eğilim biraz da olsa normal karşılanabilir. Güncel durum itibarıyla 96,22 dolardan işlem gören SOL kırmızı bölgeyi aşarak, düşen trendi kırması halinde sırasıyla 105,78 – 109,64 – 116,53 – 121,94 ve 128,39 dolara doğru yola çıkabilir.

BTC’nin 40.000 doların altına sarkması, FTX’ten SOL’e dair gelebilecek negatif haberler veya farklı ekosistemlerin ön plana çıkması halinde SOL fiyatı daha alt seviyeleri test edebilir. Böyle bir senaryoda ise alış tepkisi beklenebilecek seviyeler sırasıyla 93,54 – 88,42 ve 81,87 dolar olacaktır.

Ekran Resmi 2024 01 16 16.37.54

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner