Yükleniyor...

Dikkat! Uniswap (UNI) Alayım Derken Bu Hataya Düşmeyin!

Önceki gün kripto para dünyasına bir anda müthiş bir hareket getiren Uniswap’in yerel token’ı UNI, yatırımcıların odağu haline geldi.

uniswap uni alirken dikkat

Önceki gün kripto para dünyasına bir anda müthiş bir hareket getiren Uniswap’in yerel token’ı UNI, yatırımcıların odağu haline geldi. Fakat maalesef bazı yatırımcılar, Uniswap’e (UNI) yatırım yapacağım derken bir diğer token Unicorn’a yatırım yaptı.

Bu yanlışlığın sebebi ise iki kripto para biriminin aynı ticker’a sahip olması: UNI.

Yanlış Token’a Yatırım Yapmak

Şu sıralar DeFi sektörünün göz bebeği olan merkeziyetsiz borsa Uniswap’ın yerel token’ı UNI, önceki gün piyasaya sürülmesinin ardından büyük bir heyecanı da beraberinde getirdi. Platform, 1 Eylül’den önce Uniswap’te işlem yapan her kullanıcıya 400 UNI hediye etti. Dün bu token’ların dağıtıldığı saatlerde bu  bin 500 dolara denk geliyordu. Daha sonra UNI token ciddi oranlarda yükseliş yaşadı. Bunu kaçırmak istemeyen yatırımcılar ise çeşitli borsalarda listelenen UNI’ye yatırım yapmaya başladı.

Bir Anda Yükseliş Yaşadı

Fakat bazı yatırımcılar bu kadar şanslı olamadı. Uniswap’in aynı kısaltmasını taşıyan Unicorn Token da bu rüzgârdan nasibini aldı. Bazı kullanıcılar yanlışlıkla sadece 0.0001 dolardan işlem gören Unicorn Token’a yatırım yapmaya başladı.

Unicorn token uni

Hal böyle olunca bu token kısa bir süre içerisinde ciddi bir yükseliş yaşadı. Coingecko verilerine göre yatırımın başlamasıyla beraber son 24 saat içerisinde Unicorn Token 5.28 doları gördü. Bu rakam kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek rakamı oldu. Yanlış yatırımın yapıldığının anlaşılması üzerine müthiş bir satış alan token, kısa bir süre içerisinde eski rakamına geri döndü. Unicorn Token’ın UNI’si yazının yazıldığı sırada 0,00144387 dolardan işlem görüyordu.

Bu arada Uniswap’in UNI’si ise son 24 saatte %93 oranında artış yaşadı. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 5.61 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner