Yükleniyor...

Bitcoin Cash (BCH) Karar Aşamasında! Tamam mı Devam mı?

Bitcoin Cash (BCH) fiyatı 225 dolarlık desteğin üzerine çıkmasından bu yana kademeli olarak yükseliyor.

bch yatirimcilari dikkat

Bitcoin Cash (BCH) fiyatı 225 dolarlık desteğin üzerine çıkmasından bu yana kademeli olarak yükseliyor. BCH/USD çifti şu anda 240 doların ve 55 SMA’nın altındaki kazançları konsolide ediyor. BCH/USD fiyat hareketinde önemli bir üçgen formasyonu şekilleniyor. Bu durumda BCH fiyatı 240 doları geçebilir ya da 225 doların altına düşebilir.

Bitcoin Cash fiyat hareketi cesaret verici gelişmelere işaret ediyor. Kripto para birimi şu anda Tether’e karşı 225 dolarlık anahtar desteğinin ötesinde işlem görüyor. BCH/USD çifti bu temel desteğin ötesinde işlem gördüğü sürece, BCH fiyatının 240 doları aşma şansı var.

Zorlu Mücadeleye Devam

BCH fiyat hareketi, 240 dolar fiyat seviyesinin üzerinde işlem yapmak için mücadele ettiği için zorlu bir 2020 ile devam ediyor. BCH/USD çifti, Ağustos ayının başlarında 338 dolara ulaştığından bu yana yaklaşık %32.2 oranında düştü. Ayrıca çift, Bitcoin’e karşı da önemli ölçüde düştü.

Bitcoin Cash’in fiyatı, 210 dolar seviyesinden bu yana USDT’ye karşı yavaş bir şekilde değerleniyor. Parite, olumlu bir alana yerleşmeden önce 220 dolar ve 225 dolarlık direnç bölgelerinin yakınındaki birkaç hayati engeli aştı.

Günlük Grafikte Durum Ne?

Ayrıca, BCH fiyat hareketi 225 dolarlık önemli desteğin ve 55 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) üzerine çıktı. BCH fiyatı, 230 dolarlık fiyat seviyesini geçtikten sonra temposunu artırdı, ancak alıcılar 240 dolarlık direnci geçemedi. BCH/USD çifti 241 dolar fiyat seviyesine yakın bir yere doğru yükseldi ve parite şu anda kazançları konsolide ediyor.

Özellikle, 217 dolarlık düşük seviyelerden 241 dolarlık yükseklere kadar yükselen kırılmanın yüzde 23.6 Fibonacci geri çekilme seviyelerinin altında iyileştirici bir artış oldu. Her şeye rağmen, BCH/USD 225 dolar ve 55 SMA’nın (4 saat) ötesinde sağlam bir destek tabanı yaratıyor gibi görünüyor.

Ek olarak, BCH fiyat hareketinin 235 dolarlık fiyat seviyesinin yakınında (4 saatlik günlük grafik) meydan okuma ile şekillenen hayati bir sözleşme üçgeni var gibi görünüyor. Bir sözleşme üçgeni yalnızca fiyat oluşturma enerjisini gösterir. Büzülme üçgeninin desteği, 217 dolardan 241 dolara kadar yükselen momentumun yüzde 50 Fibonacci geri çekilme seviyesine yakın.

BCH/USD Çiftinden Ne Bekleyebiliriz?

Daralan üçgen direncinin ötesinde bir yükseliş kırılması varsa, BCH/USD çifti 240 dolarlık direnci ve 241 dolarlık en yüksek seviyeyi geçebilir. Sonraki direnç bölgesi, 250 dolarlık direnci temizleyebilirse BCH’nin fiyatı 258 dolara yükselebileceği 250 dolar seviyesine yakın.

Aksi durumda BCH/USD çifti, üçgenin desteğinin altına 225 dolarlık temel destek bölgesine doğru düşerse, sonraki destek 210 dolar ve 200 dolar olur. Şu anda, BCH’nin fiyatı 240 dolarlık meydan okuma bölgesinin altındaki kazançları pekiştiriyor. BCH/USD çifti, 240 dolarlık direnci aşabilir veya 200 dolarlık desteğe ulaşacak bir gerileme başlatabilir.

200 dolarlık fiyat bölgesi, bu ayın başlarında düşüşle sonuçlandı ve Nisan ayından bu yana muazzam bir teknik destek görevi görüyor. Grafiklere göre, BCH fiyatı 200 doların altına düşerse, 180 doları test edebilir ve hatta 2020’lerin en düşüğü olan 130 dolara gerileyebilir.

BCH, yazının yazıldığı sırada 235 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner