Yükleniyor...

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan Kripto Para Açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, katıldığı A Haber canlı yayında kripto paralara da değindi.

ali erbas

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, katıldığı A Haber canlı yayında kripto paralara da değindi.

“Kripto para caiz mi?” sorusunu yanıtlayan Erbaş şunları söyledi:

“Kripto para caizdir değildir denilemiyor. Güvenilir olmadığı ve istismara açık olduğu için caiz diyemeyiz. Bunu biz bir uzman yardımcısı arkadaşımıza tez konusu olarak verdik. Bir hocamız tez olarak bunu hazırlıyor. Ama şu an itibariyle kripto paralar için caizdir değildir diyemiyoruz.”

Düzenleme Bekleniyor

Öte yandan Türkiye’de şu sıralar hükümet de dahil olmak üzere kripto paralar konusu en çok konuşulan konulardan birisi. Yetkililerden gelen açıklamalara göre yakın zamanda kripto para alanına bir düzenleme gelmesi bekleniyor. Kripto paralarla birlikte metaverse konusu da incelenen alanlar arasında bulunuyor. Geçtiğimiz AK Parti MYK’sında en son metaverse hakkında bir çalıştay yapılması kararı çıkmıştı.

Erbaş, metaverse konusunda ise şunları söyledi:

“Haccın şartlarının yerine getirilmesi lazım. Metaverse’nin ibadetin yerini alması mümkün değil. Sanal hac ve ibadet olmaz. Biz iki senedir hacca gidemedik. 2022’de hac olur mu bilemiyoruz, iletişim halindeyiz. Şu an itibariyle belirli ülkelerden umre kabul ediyorlar.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner