Yükleniyor...

DLocal, FTX Çöküşünde Zarar Edenler Arasında

Uruguay merkezli ödeme hizmet sağlayıcısı DLocal, FTX borsasına bağlı yaklaşık beş buçuk milyon dolarının sıkıştığını bildirdi.

DLocal FTX Cokusunde Zarar Edenler Arasinda

Uruguay merkezli ödeme hizmet sağlayıcısı DLocal, FTX borsasına bağlı yaklaşık beş buçuk milyon dolarının sıkıştığını bildirdi.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olarak kabul edilen FTX’in iflas etmesi, birçok şirketi de etkiledi. Milyarlarca doların buharlaştığı çöküşte, bağlı şirketler de zarar etti. Yoğun geçen gündemde, iflaslar ve sıkışan varlıklar ardı ardına gelmeye başladı. Özellikle, FTX ile iş birliği olan aracılık şirketleri milyonlarca dolarlık zararlarını bildirmeye başladı. Bu şirketlerden birisi olan DLocal, borsada 5.6 milyon dolarlık bir varlığın sıkıştığını duyurdu.

DLocal, Maruz Kalmanın Minimum Düzeyde Olduğunu Belirtti

Uruguay merkezli ödeme hizmet sağlayıcısı DLocal, FTX borsasında sıkışan varlıkların minimum düzeyde olduğunu aktardı.

İflas duyuran ve mahkemelik olan FTX’e, maruz kalan şirketlerin sayısında artış yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Vauld, borsada sıkışan 10 milyon dolarlık bir varlığı olduğunu bildirmişti. Bu şirketler arasına DLocal de katıldı. Ödeme hizmet sağlayıcısı, borsada 5.6 milyon doların sıkıştığını bildirdi. Ancak şirket, bu miktarın önemli bir oran olmadığını dile getirdi.

Toplam ödemelerine atıfta bulunan şirket, bankacılık hizmeti olarak başka bir borsayla çalışmadıklarının altını çizdi. DLocal, kripto para borsaları için FIA ödemelerinin işlenmesinin TPV’lerine göre yüzde 0.3‘ünü temsil ettiğini bildirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x