Yükleniyor...

Bahamalar, FTX’in Varlık Kontrolünü Üstleniyor

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, FTX Digital Markets'ın (FDM) tüm dijital varlıklarının kontrolünü üstlendi.

Bahamalar FTXin Varlik Kontrolunu Ustleniyor

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, FTX Digital Markets’ın (FDM) tüm dijital varlıklarının kontrolünü üstlendi.

Komisyon yaptığı açıklamada, “FDM’nin müşterilerinin ve alacaklılarının çıkarlarını korumak için acil geçici düzenleyici eylem gerekliydi” dedi.

Bahamalar Düzenleyicisinden FTX Adımı

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu 12 Kasım’da FTX Digital Markets‘in varlıklarını kontrol ettiği bir dijital cüzdana aktardı.

Bahama düzenleyicisi, 12 Kasım günü saat 19.00’da yaptığı basın açıklamasında;

“FTX Digital Markets’in tüm dijital varlıklarının komisyon tarafından kontrol edilen bir dijital cüzdana aktarılmasını sağlama eylemini gerçekleştirdiğini” söyledi. Varlıklar 11 Kasım’ın sonlarında gizemli bir şekilde FTX hesaplarından çıkmaya başlamış, şirketin kendisi de neler olup bittiği konusunda emin değildi. Menkul Kıymetler Komisyonu’nun açıklaması şöyle devam ediyor: “FDM’nin müşterilerinin ve alacaklılarının çıkarlarını korumak için acil geçici düzenleyici eylem gerekliydi.”

FTX, 15 Kasım’da New York’un Güney Bölgesi’ndeki ABD İflas Mahkemesi’nde esas olarak ABD dışında faaliyet gösteren şirketlere sunulan Bölüm 15 iflas koruması başvurusunda bulundu. FTX, Alameda ve 100’ün üzerinde şirket 11 Kasım’da Delaware’deki federal iflas mahkemesinde Bölüm 11 iflas koruması talep etti. Konu hakkında Bahama düzenleyicisi tarafından daha fazla ayrıntı verilmedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner