Yükleniyor...

Do Kwon’un 176 Milyon Dolarlık Varlığı Donduruldu

Davası hala devam eden Do Kwon'un 176 milyon dolarlık varlığı donduruldu.

do kwon 1

Davası hala devam eden Do Kwon’un 176 milyon dolarlık varlığı donduruldu.

Do Kwon’un dondurulmuş varlıkları arasında bir apartman kompleksi, bir ofis telefonu, birkaç ithal araba ve çeşitli finansal varlıklar yer alıyor.

Do Kwon’un Varlıkları Donduruldu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

10 Mayıs’ta yerel haber kuruluşu Hankyung, Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Do Kwon’un devam eden cezai kovuşturma kapsamında dondurulmuş 233,3 milyar Kore wonu (yaklaşık olarak 176 milyon dolar) kişisel varlığı olduğunu bildirdi.

do kwon haber

Seul Güney Bölge Mahkemesi 12. Ceza Dairesi Başkanı Yargıcı Yun Chan-Young, Do Kwon’un Seul’deki Galleria Foret apartman kompleksinin, yeni bir ofis telsizinin ve bir dizi ithal arabanın satışını yasakladı. Emir aynı zamanda Kwon’un menkul kıymetler, banka mevduatları ve kişisel hesaplarda sanal döviz borsalarında saklanan kripto para birimi gibi finansal varlıklarının elden çıkarılmasını da yasakladı.

Güney Kore yasalarına göre, şüphelilerin bir suçtan elde edilen gelirleri veya malları, mahkumiyetleri kesinleşene kadar elden çıkarmaları yasaklanabiliyor. 23 Mart’ta Kwon Balkan ülkesi Karadağ’da tutuklandı ve ardından belgelerde tahrifat yapmakla suçlandı. Hem Güney Koreli hem de ABD’li yetkililer şu anda Kwon’un iadesini istiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x