Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE) 2020 boğasını anımsattı! Yükseliş gelebilir mi?

Kripto analisti Ali Martinez, Dogecoin'in (DOGE) güncel görünümünün 2020 yılındaki yüzde 28 bin 770'lik yükselişini anımsattığını ifade etti.

dogecoin doge yükseliş beklentisi grafik

Kripto analisti Ali Martinez, Dogecoin’in (DOGE) güncel görünümünün 2020 yılındaki yüzde 28 bin 770’lik yükselişini anımsattığını ifade etti.

Kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) halving’i öncesi hareketlilik devam ediyor. Lider kripto BTC, 53 bin dolar seviyesini aşamadı ve satış baskısıyla karşılaştı. BTC, 50 bin 500 dolar ila 52 bin dolar arasında sıkıştı. BTC’nin sıkışık hareketine rağmen piyasanın halen daha pozitif görünümde olması sebebiyle birçok altcoin direnç noktalarını aşarak önemli yükselişlere imza attı.

Kripto analisti Ali Martinez, Dogecoin’in (DOGE) yükseliş gerçekleştirebilecek altcoin’ler arasında olduğunu iddia etti. Martinez, oluşturduğu DOGE grafiğini takipçileriyle paylaştı.

dogecoin doge grafik

Analistten ilginç Dogecoin (DOGE) yorumu

Kripto analisti Ali Martinez, X üzerinden yaptığı paylaşım ile Dogecoin’de (DOGE) yükseliş beklentisi oluştuğunu ifade etti. DOGE için grafik analizi yapan Martinez, 2020 yılına dikkat çekti.

DOGE grafiğini irdeleyen Martinez, popüler memecoin’deki genel görünümün 2020 yılındaki parabolik yükselişi anımsattığını ifade etti. DOGE, 2020 yılında oluşturduğu üçgen formasyonu ile yüzde 28.770’lik yükselişe ev sahipliği yapmıştı.

Dogecoin DOGE grafik analiz
Ali Martinez’in Dogecoin DOGE grafiği

Martinez, 2020 yılına benzer bir grafik modeli oluşturan DOGE’nin ilerleyen dönemlerde yükseliş gerçekleştirebileceğine dikkat çekti. Popüler kripto analisti, DOGE’yi şu şekilde yorumladı;

Dogecoin’in fiyat hareketi, 2020 davranışını anımsatan tanıdık kalıplar gösteriyor. O dönemde DOGE alçalan bir üçgenden çıkmış, bir konsolidasyon dönemine girmiş ve ardından yüzde 28,770 oranında fırlamıştı.

Şu anda, DOGE bu modeli yansıtıyor gibi görünüyor: alçalan bir üçgenden çıktıktan sonra, şimdi bir konsolidasyon aşamasında ve potansiyel olarak başka bir önemli boğa koşusu için zemin hazırlıyor.

2020 yılında Elon Musk’ın da desteğiyle boğa koşusu gerçekleştiren DOGE’nin benzer bir yükselişi gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği merak konusu. Yaklaşık 12 milyar dolar piyasa değerine sahip olan DOGE, piyasa değerine göre sıralamada 11’inci sırada yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner