Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE), 2021’in En Kötü Gününü Yaşıyor, Elon Musk Köpeğini Terk mi Etti?

Dogecoin (DOGE), 2021'in en kötü günlerinden birisini yaşıyor.

dogecoin doge

Dogecoin (DOGE), 2021’in en kötü günlerinden birisini yaşıyor. Bazı Dogecoin sahipleri, Elon Musk’ı meme coin’i terk etmekle suçluyor. Dogecoin, 21 Haziran’da %36’nın üzerinde düşüşle şimdiye kadarki en kötü ikinci gününü kaydetti. Kripto para birimi Binance’te 0.16 dolara kadar geriledi. Yine de, 30 Ocak’ta kaydedilen günlük yüzde 38’lik düşüşü geçemedi.

19 Mayıs’ta Dogecoin tek bir gün içinde yüzde 55’in üzerinde değer kaybetti, ancak günlük kapanıştan önce kayıpların neredeyse yarısını geri almayı başardı. Meme coin açık ara ilk 10’daki en değer kaybeden para oldu ancak XRP, Binance Coin ve Polkadot dahil olmak üzere diğer birçok büyük altcoin de çift haneli kayıplar yaşadı.

“Size Güvendik”

Çöküşün ardından Elon Musk’a sitem içeren birçok mesaj geldi. Musk’ın Twitter’ı Dogecoin ordusunun kırgın yorumlarıyla dolup taşıyor. Bir kullanıcı, topluluğun Tesla CEO’suna “dünyanın en zeki insanı” olduğu için güvendiğini söyledi.

Musk, ısrarlı tweet’leriyle tek başına Dogecoin’i ana akım bilince sokmayı başardı. Köpek çılgınlığının zirvesinde, birçok yeni perakende yatırımcı piyasaya girdi. Kripto para birimi şu anda 8 Mayıs zirvesinden yüzde 73 düştü.

Ekran Resmi 2021 06 22 08.55.23

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner