Yükleniyor...
Cycecoin

Bank of France, SEBA Bank ile Yaptığı CBDC Deneyini Tamamladı

Bank of France, bugün gerçekleştirdiği açıklamada sınır ötesi yerleşimleri test etmek için SEBA Bank ile yaptığı deneyi başarıyla tamamladığını duyurdu

bank of france

Bank of France, bugün gerçekleştirdiği açıklamada sınır ötesi yerleşimleri test etmek için SEBA Bank ile yaptığı deneyi başarıyla tamamladığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fransa merkez bankasından yapılan açıklamaya göre, Bank of France’ın talebinden doğan bu deney, Banque Internationale à Luxembourg, LuxCSD ve kripto para birimleri ile ilgilenen İsviçre merkezli bir banka olan SEBA Bank arasında gerçekleştirildi.

Deney, bir akıllı sözleşme simülasyonu aracılığıyla CBDC ihraçlarını ve halka açık bir blockchain üzeirndeki ödemeleri test etti. Merkez bankası, blockchain’in adını belirtmemiş olsa da, daha önceki deneylerde Ethereum (ETH) blockchain’ini kullandığı biliniyor.

Bank of France e Finansal İstikrar ve Operasyonlar Genel Müdürü Nathalie Aufauvre konuyla ilgili düşüncelerin dile getirdi:

“Bu deney, geleneksel ve dağıtılmış altyapılar arasındaki etkileşim olanaklarını göstermeyi mümkün kıldı”

Bank of France’tan Denis Beau, Aralık 2020’de yaptığı açıklamada sekiz adede kadar CBDC deneyinin yapılacağını ifade etmişti.

Bank of France ve İsviçre Merkez Bankası arasındaki bir başka deney de yakın gelecekte başlayacak.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Cycecoin
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x