Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE) Başka Bir Ralliyle Yine Patlama Yaşadı! Sırada Ne Var?

Dogecoin, Coinbase'in Nasdaq'ta doğrudan listelenmesinden önce, kripto para piyasasında devam eden bir patlama dışında, gün içinde herhangi bir sebep olmaksızın bir başka rekor seviyeye ulaştı.

doge

Dogecoin, Coinbase’in Nasdaq’ta doğrudan listelenmesinden önce, kripto para piyasasında devam eden bir patlama dışında, gün içinde herhangi bir sebep olmaksızın bir başka rekor seviyeye ulaştı.

DOGE/USD döviz kuru, 0,095 dolarlık kritik direnç seviyesinin üzerine çıktıktan sonra 0,146 dolara kadar yükseldi. Parite, bir noktada rekor seviyeye ulaşmak için yüzde 54,75 tırmandı, ancak daha sonra kazançlarının küçük bir kısmını mütevazı bir kar alma hissine karşı kaybetti. Dogecoin, yazının yazıldığı sırada son 24 saatte %59 oranında yükselişle 0.12 dolardan işlem görüyordu. Bununla beraber Dogecoin, piyasa değeri bakımından en değerli ilk 10 kripto para birimi arasına girmeyi başardı.

Bu ralli, Dogecoin’in rakip kripto para birimlerinin de benzer bir patlama yaşamasıyla beraber ortaya çıktı. Buna, 64.800 dolar gibi yeni bir rekor seviyeye yükselen Bitcoin de dahildi. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da son seanslarda rekor bir seviye olan 2400 dolara yaklaştı. Coinbase, bu dijital varlıkları yukarı doğru göndermede kritik bir rol oynamış görünüyor.

Teknik Görünüm

Birçoğu hala Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın meme kripto para biriminin yükselmeye devam etmesinde rol oynamasını bekliyor. Bilindiği üzere Musk, Tesla’nın bilançolarına 1,5 milyar dolar değerinde BTC ekledi ve elektrikli araçlar serisi için kripto para birimini kabul etmeye başladı.

IntoTheBlock’taki analistler, “Herkes Bitcoin ve Ethereum hakkında konuşurken, Dogecoin fiyatı son 24 saatte %80.97 sıçradı ve UNI ve LTC’nin piyasa değerini aşmaya yaklaştı. Daha da etkileyici olan şey, DOGE için Sürekli Takas Hacminin bugün 15,15 milyar dolara ulaşması” ifadelerini kullandı. Dogecoin ayrıca 2021’de yüzde 2.874’ten fazla arttı.

Teknik olarak, DOGE/USD döviz kuru endişe verici derecede aşırı değerli bir bölgeye girdi. Paritenin günlük bağıl güç göstergesi (RSI) artık kabul edilebilir eşiğin yaklaşık 15 puan üzerinde 85.98 değerinde. Bu genellikle yakın bir satış veya konsolidasyon hissine işaret eder. Her iki durumda da, DOGE/USD önümüzdeki seanslarda düzeltme yapabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner