Yükleniyor...

Dogecoin, “DOGE Günü”nden Sonra %30 Düşüş ile Hayal Kırıklığına Uğrattı

Son zamanların en popüler kripto para birimlerinden Dogecoin (DOGE), hayranları ve sahipleri tarafından kendi kutlama gününü yaratan tüm hype'ın ardından büyük bir darbe aldı.

doge dusus

Son zamanların en popüler kripto para birimlerinden Dogecoin (DOGE), hayranları ve sahipleri tarafından kendi kutlama gününü yaratan tüm hype’ın ardından büyük bir darbe aldı.

Dogecoin dün tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi ve hayranları bu coşkunun ortasında meme pump’ı yapmaya çalışırken ilk kez 0,418 dolara ulaştı. Bununla birlikte, Coingecko’ya göre bu baş döndürücü zirveden sonra DOGE neredeyse %32 düştü. O zamandan beri, token yazım sırasında 0.340 dolardan işlem yapmak için hafifçe toparlanmayı başardı.

DOGE, Coingecko’ya göre şu anda 43 milyar dolar ile piyasa değeri listelerinde altıncı sırada yer alıyor.

Daha önce bildirdiğimiz üzere, 20 Nisan, Twitter ve Reddit’te topluluk üyeleri tarafından DOGE temalı kampanyaların başlatılması ile “DOGE Günü” olarak belirlendi. Trend, kripto para çevrelerinin dışına yayıldı ve hatta popüler çikolata markaları Snickers ve Milky Way de bu çılgınlığa katıldı.

DOGE Günü o kadar büyüdü ki, ana akım medya CNBC bile haber yapmak zorunda kaldı.

İnsanların DOGE gününde DOGE’ı 1 dolara çıkarma hedefi vardı. Fakat maalesef kripto para birimi %30 oranında geriledi. Kripto para trader’ı KALEO, DOGE için pump’ın ardından, büyük bir dump olacağını tahmin etmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner