Yükleniyor...

Bitfarms, Arjantin’de Bitcoin (BTC) Madenciliği Yapacak

Dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) madencilik operasyonlarından biri olan Bitfarms, Arjantin'de yeni bir madencilik veri merkezi açmaya hazırlanıyor.

bitfarms

Dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) madencilik operasyonlarından biri olan Bitfarms, Arjantin’de yeni bir madencilik veri merkezi açmaya hazırlanıyor. Bu şirketin en büyük operasyonu olacak.

Merkezi Quebec’te bulunan şirket, yaptığı açıklamada projenin 210 megawatt’a kadar elektrik kullanacağını belirtti.

Bitfarms, Ekim ayında 60 MW Bitcoin çiftliğini geliştirme planıyla elektriği kWh başına yaklaşık 0,02 $ olarak güvence altına almak için bağlayıcı olmayan bir mutabakat imzaladığını da sözlerine ekledi. Bitcoin’in değerini 55 bin dolar olarak düşündüğümüzde bu aşağı yukarı 650 milyon dolarlık bir gelir anlamına geliyor.

Şirket, projenin ilk sözleşme ile birlikte 8 yıl süreceğini ifade etti. Her şey plana uygun gittiği takdirde, Bitcoin madenciliği 2022 yılının başında başlayacak.

2017 yılında kurulan Bitfarms, gelişmekte olan şirketler için halka açık bir risk sermayesi piyasası olan TSX Venture Exchange’de listelenmiştir.

Québec’te beş endüstriyel ölçekli hidroelektrik tesisi bulunan Bitfarms, Bitcoin madenciliği yaparken çevreye zarar vermemek adın hidroelektrik enerji kullanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner