Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE) Kurucu Ortağı Shiba Inu’nun Metaverse’ini Sert Bir Dille Eleştirdi

Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı Billy Markus, Shiba Inu'nun (SHIB) metaverse projesinin, ikinci en büyük meme kripto parasının arkasındaki geliştiriciler için işe yaramaz bir para kazanma çabası olduğuna inanıyor.

shib arazi markus

Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı Billy Markus, Shiba Inu’nun (SHIB) metaverse projesinin, ikinci en büyük meme kripto parasının arkasındaki geliştiriciler için işe yaramaz bir para kazanma çabası olduğuna inanıyor.

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, yakın zamanda yayınlanan bir dizi tweet’te Shiba Inu’nun metaverse projesine sert eleştirilerde bulundu. Tesla CEO’su Elon Musk ile sık sık etkileşimleri nedeniyle Twitter’da öne çıkan yazılım geliştiricisi, Ethereum ile sahte arazi satmanın kripto para biriminin faydasını artırmayacağını iddia ediyor.

Daha önce bildirildiği üzere Shiba Inu, ilk olarak Şubat ayı başlarında duyurulan metaverse projesinin ayrıntılarını açıkladı. Kullanıma sunmanın ilk aşamasında, 10.000’den fazla arsa sunulacak. Ekip, nötr bir kripto para birimi olduğu için fiyatlandırmada Ethereum’u (ETH) seçtiğini iddia ediyor.

Markus, metaverse projesinin sadece daha fazla para kazanmak isteyen geliştiriciler için bir araç olduğunu iddia ediyor. Markus, ekibin sahte arazi satarak potansiyel olarak 300 milyon dolar toplayabileceklerini tahmin etti. Dogecoin kurucu ortağı ayrıca, menkul kıymet düzenleyicilerinin Shiba Inu ekibinin arazi sahiplerinin pasif gelir elde etmesine izin verme planına itiraz edebileceği konusunda uyardı.

Başlangıçta kendisini bir “Dogecoin katili” olarak konumlandıran Shiba Inu, geçen Ekim ayında orijinal meme madeni parasının piyasa değerini geçmeyi başardı. Kasım ayında Markus, Shiba Inu topluluğunu kendisini taciz etmekle suçladı ve üyelerinden spam mesajlarına boğulduktan sonra onu rahat bırakmalarını istedi. Dogecoin kurucu ortağı, rakip meme tokeniyle hiçbir ilgisi olmadığını defalarca belirtti.

Bu arada, deneyimli kripto para birimi analisti Alex Krüger, metaverse arazisinin aslında aşırı pahalı olduğunu, çünkü sonsuz miktarlarda üretilebileceğini iddia ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner