Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE) Reklam Panoları ABD’nin Her Yerine Yayıldı! Reklamların Arkasında Kim Var?

Coca-Cola, Netflix, Disney, M&M gibi önde gelen markaların reklam sloganlarının yer aldığı Times Meydanı’nda bu sefer farklı türden bir reklam panosu göze çarptı.

dogecoin doge reklam panolari abdnin her yerine yayildi arkasinda kim var

Coca-Cola, Netflix, Disney, M&M gibi önde gelen markaların reklam sloganlarının yer aldığı Times Meydanı’nda bu sefer farklı türden bir reklam panosu göze çarptı. Son on yılın en büyük meme’lerinden biri olan geniş gözlü bir Shiba Inu. Reklam panosunun üzerinde ise şu ifade yer alıyordu.

“$DOGE Satın Alın.”

2013 yılında bir tür Bitcoin parodisi olarak piyasaya sürülen Dogecoin hiçbir zaman ciddi bir yatırım olarak görülmedi. DogeCoin’in ortak yaratıcısı Billy Markus, tüm konsepti “saçma” olarak nitelendirdi ve hiçbir şeye sabitlenmemiş, bilinçli olarak gülünç bir para sistemi olarak tanımladı. Ancak onu pratiklikten çok ironiyi ödüllendiren ve Gamestop’ın hisse senedi fiyatındaki bu büyük artışlardan viral gönderileri doğrudan sorumlu olan r/wallstreetbets trader’ları için çekici kılan tam da bu kalitedir.

Aynı popülist nitelik, Dogecoin’in değerini Şubat ayının ilk günlerinde yaklaşık 10 kat artırdı. Ve geçen hafta, r/wallstreetbets ve r/dogecoin alt dizinlerinin sakinleri, Sacramento, St. Louis ve Winter Haven, FL gibi yerlerde reklam panoları ile ülke genelinde altcoin’i tanıtmaya başladı.

Araba yıkamada çalışan Ward, Reddit hisse senedi çılgınlığına kapıldıktan sonra, Dogecoin’e dahil oldu. r/wallstreetbets’te GameStop hisselerini tanıtan bir reklam panosuyla ilgili bir gönderi gördüğünü söyleyen Ward, ona satın alması için ilham verdiğini söyledi. “Pek çok insan bunu yapmamı istedi ve Doge topluluğu için yapmam gerektiği söylendi, ben de yaptım” dedi.

Times Meydanı’nda bir reklam panosuna bağımsız bir ilan koymak, endişe verici derecede kolaydır. Ward bunun için, zamanlanmış segmentlerde reklam alanı kiralayan Blip adlı bir şirket kullandı. İnternet sitesi, bu reklam panosunun günlük 864.384 görüntüleme aldığını tahmin ediyor.

Long Beach, CA’da 30 yaşındaki bir sağlık çalışanı olan Johneric Kindred, Elon Musk tarafından işletilen özel havacılık şirketi SpaceX’in genel merkezinin yakınında benzer bir reklam için ödeme yaptı. Musk, altcoin’i kısmen ironik bir şekilde Twitter’da destekledi ve onu “halkın kripto parası” olarak niteledi.

r/dogecoin alt dizini, Dogecoin’in diğer her şey kadar toplulukla ilgili olduğu, meme seven Musk adanmışlarının bu gibi hikayeleriyle doludur. Bir reklam panosunda “Dogecoin satın alın: Aya ve ötesine” yazıyor. Bir diğeri ise “#Dogecoin: Bir sonraki Bitcoin’i kaçırmayın” diyor.

“Aya” giden fiyatlar hakkındaki tahminler, Dogecoin’e özgü değildir. Ancak alt dizinde yaygın bir toplanma çığlığı haline gelmiş durumda. Bunlara ise genelde roket emojileri eşlik ediyor.

Ward, Reddit’e finansal eğitimine hızlı bir başlangıç ​​yaptığı için kredi veriyor. “Öğrenmeye devam ederken tüm topluluk benim için çok şey ifade ediyor” şeklinde konuştu. Kindred ise bunu daha açık bir şekilde ifade etti:

“Dogecoin’e yatırım yaptığım ve elektrik panosu için ödeme yaptığım için pişman mıyım? Hayır, harikaydı.”

Reklamlar kısa ömürlü olsa da, Dogecoin burada kalabilir. Dogecoin’in piyasa değeri yayın saati itibariyle 8 milyar doları aşmış durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner