Yükleniyor...

Dogecoin, Elon Musk’ın SNL Çıkışının Ardından Zirvesinden %87 Düşüş Yaşadı

Dogecoin, bir yıl önce Elon Musk’ın Saturday Night Live'daki “Dogefather” çıkışıyla ATH’ye ulaşmasının ardından %87 düşüş yaşadı.

dogecoin elon muskin snl cikisinin ardindan zirvesinden yuzde 87 dusus yasadi

Dogecoin, bir yıl önce Elon Musk’ın Saturday Night Live’daki “Dogefather” çıkışıyla ATH’ye ulaşmasının ardından %87 düşüş yaşadı. 

Önde gelen meme para birimlerinden biri olan Dogecoin, geçtiğimiz yıl 8 Mayıs’ta Elon Musk’ın popüler televizyon programı Saturday Night Live’daki Dogecoin skeçleriyle 0.73 dolara kadar ulaşarak ATH yapmıştı. Dogecoin bu zirvesinden, piyasaları alt üst eden son düşüş ile birlikte %90’a yakın düşüş yaşadı. O dönem Dogecoin’in piyasa değeri 93 milyar dolara kadar yükseldi. 

Bir Ödeme Yöntemi Olarak Dogecoin

Ancak diğer taraftan Dogecoin, Musk’ın istediği yönde bir gelişme de kaydetti. Musk, Dogecoin’in bir ödeme aracı olarak üstünlüğüne inanıyor ve şimdiye kadar ABD sinema zinciri AMC, lüks giyim devi Gucci, Porsche bayisi Porsche Towson ve gayrimenkul odaklı küresel yatırım şirketi Jamestown ve Dallas Mavericks gibi birçok şirket Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başladı.

Dogecoin yayın saati itibariyle 0.11 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner