Yükleniyor...

Dogecoin Kısa Vadede Ne Olur? DOGE Fiyat Analizi

Bugün sizlerle birlikte, geçtiğimiz günlerde yaşadığımız Dogecoin yükselişini, ve DOGE’un kısa vadeli fiyat tahminlerini inceleyeceğiz.

Bugün sizlerle birlikte, geçtiğimiz günlerde yaşadığımız Dogecoin yükselişini, ve DOGE’un kısa vadeli fiyat tahminlerini inceleyeceğiz. 

DOGE Fiyat Analizi 

Twitter’ın logosunun DOGE logosu ile değişmesinin ardından 0,075 dolar seviyesinden güçlü bir yükseliş yaşayan DOGE, Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans gösterdi. Yüzde 25’in üzerinde artış yaşayan DOGE, 10 cent seviyesine kadar yükselmişti. Daha sonra 10 cent seviyesinin altında aşağı yönlü bir düzeltme gerçekleştiren DOGE, şu sıralar 0,090 dolar seviyelerinde fiyatlanmaya devam ediyor. Dogecoin fiyatı şu anda 0,085 dolar bölgesinin ve 100 günlük basit hareketli ortalamanın üzerinde kazançları konsolide ediyor. 

Yukarı yönde 0,094 dolar seviyesinin yakınında dirençle karşı karşıya olan DOGE/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 0,094 dolar civarında dirençle oluşan önemli bir düşüş trendi çizgisi bulunuyor. 0,094 dolar direncinin üzerinde net bir hareket, fiyatı 10 cent seviyesindeki dirence kadar yükseltebilir. Yaşanacak daha fazla alım, 0,12 dolar seviyesine doğru bir artışın önünü açabilir. Eğer DOGE, 0,095 dolar seviyesinin üzerine çıkamazsa, aşağı yönlü hareketine devam edebilir. Aşağı yönlü ilk destek, 0,090 seviyesinin hemen yakınında bulunuyor. Oradan yaşanacak bir düşüşte ise 0,085 dolar desteği bulunuyor. Ancak bu desteğe tutunamaması durumunda fiyat 0,075 dolar bölgesine kadar düşebilir. 

Analistler DOGE İçin Ne Diyor? 

Coinglass verilerine göre, borsadaki uzun/kısa pozisyon oranı uzunlar için %48’e karşılık %53’tü. Bu durum, önemli sayıda yatırımcının meme token’ın kısa vadeli beklentileri konusunda biraz kötümser olduğunu gösteriyor. 

Kaiko araştırma analisti Conor Ryder verdiği demeçte: “Dogecoin likiditesi son iki haftada yaklaşık %10 azaldı ve pazartesi günü fiyatı yükselirken kısa süreliğine %60 düşüş yaşadı dedi. Ryder, DOGE gibi bir meme token’da büyük hareketlerin çoğu trendlerden geliyor ve likidite eksikliği bu hareketlerin boyutu üzerinde kaldıraç etkisi yapıyor diye ekledi. 

Ryder, DOGE’un likit olmamasından yararlandığını, ancak aşağı yönde de aynı derecede az destek olduğunu, yatırımcıların kısa vadede daha fazla dalgalanma bekleyebileceğini sözlerine ekledi. 

Popüler analist Kaleo ise DOGE’un 0,098 ve 0,10 dolar bandını kırması halinde ilk hedefin 25 cent olabileceğini belirtti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner