Yükleniyor...

DCG’nin Madencilik Firması Ücretsiz Hizmeti Durduruyor

Zor durumdaki Digital Currency Group'un (DCG) sahibi olduğu Bitcoin madencilik şirketi Foundry, hizmetleri için ücret talep etmeye başlayacak.

dcg

Zor durumdaki Digital Currency Group’un (DCG) sahibi olduğu Bitcoin madencilik şirketi Foundry, hizmetleri için ücret talep etmeye başlayacak.

DCG’nin sektörün geçirdiği zor zamanları göz önünde bulundurarak bu kararı aldığı düşünülüyor. Madencilik şirketi artık ücretsiz hizmetlerini durduruyor.

DCG’nin Madencilik Firması Foundry Ücretsiz Hizmetlerini Durduruyor

Zor durumdaki Digital Currency Group‘un sahibi olduğu Bitcoin madencilik şirketi Foundry, hizmetleri için ücret talep etmeye başlayacak. Hesaplama gücüne göre en büyük Bitcoin madencilik havuzuna sahip olan şirket, 2019’da madencilik havuzunu başlattığından beri hizmetlerini ücretsiz olarak sağlıyordu. Ancak Foundry, müşterilerine yakın zamanda yaptığı bir duyuruda, 19 Nisan’dan 22 Nisan’a kadar havuz ücreti almaya başlayacağını belirtti.

madencilik

Çoğu kripto para madenciliği hizmet sağlayıcısı, madencilerin işlem gücünü bir havuzda toplamak ve Bitcoin ödülleri kazanma şanslarını artırmak için bir ücret talep ediyor. Foundry‘nin sıfır ücretli fiyatlandırma yapısı, btc.com verilerine göre, ağ hash oranının yaklaşık yüzde 36’sına sahip büyük bir Bitcoin madencilik havuzu olmasına yardımcı oldu.

Foundry ve diğer madencilik hizmeti sağlayıcıları genellikle madencilerin işlem gücünü “havuzlamak” ve Bitcoin ödülleri kazanma şanslarını artırmalarına yardımcı olmak için yazılım kullanır. Havuz bakımı sağlayıcılar için önemli bir işletme maliyeti olduğundan, çoğu bir ücret talep ediyor. Foundry’nin ücret almaya başlama kararı, ana şirketi Digital Currency Group’un bu yılın başlarında çeşitli iç mali anlaşmalar nedeniyle ABD makamları tarafından soruşturma altına alınmasının ardından geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner