Yükleniyor...

Mac’te Gizli Bitcoin Whitepaper’ına Nasıl Erişilir?

Mac'te gizli Bitcoin Whitepaper'ı bulundu.

Ekran Resmi 2023 04 06 14.39.46

Mac’te gizli Bitcoin Whitepaper’ı bulundu. MacBook bilgisayarlardaki terminal uygulamasına girerek Bitcoin Whitepaper’ının görüntülenebildiği tespit edildi.

Mac’te Gizli Bitcoin Whitepaper’ı Nasıl Bulunur?

Bitcoin Whitepaper’ının Apple’ın MacBook bilgisayarlarında varsayılan olarak bulunduğu ortaya çıktı. MacOS 10.14, Catalina ve sonraki sürümlerinde gizlenen Whitepaper, yalnızca bir kod yazarak PDF formatında görüntülenebiliyor. Teknoloji uzmanı Andy Baio, yayınladığı bir blog yazısında Bitcoin Whitepaper PDF’nin, MacBook’lardaki Mojave sürümünden bu yana her macOS sürümünde yer aldığını açıkladı.

macte gizli bitcoin

Baio, MacBook bilgisayarlarda “terminal” uygulamasına girerek, konut istemi oluşturduğunu ve bu sayede de Bitcoin Whitepaper’ını görüntüleyebildiğini kaydetti. Öte yandan Whitepaper’ın, Mojave’den (10.14.0) mevcut sürüme (Ventura) kadar tüm macOS sürümlerinde bulunduğunu, ancak High Sierra (10.13) veya daha önceki sürümlerde bulunmadığını iddia etti.

Gizli Bitcoin Whitepaper’ına erişmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Spotlight (arama) kısmına terminal yazın.
  • Uygulama ekranına “open /System/Library/Image\ Capture/Devices/VirtualScanner.app/Contents/Resources/simpledoc.pdf” linkini yapıştırın.
  • Enter’a tıklayın.
  • Bitcoin Whitepaper’ı ekranınızda açılacaktır.
mac'te gizli bitcoin

Neden Bitcoin?

Konuyla ilgili değerlendirmelerini de blog sayfasında yazan Baio, “Dünyada birçok dosya ve belge var. Burada neden Bitcoin Whitepaper’ı seçilmiş? Belki de Apple’da bir Bitcoin maksimalisti çalışıyordur. Belge sadece 184 kb. Belki de yalnızca denemek için oraya konuldu. Test amaçlı, kullanışlı, hafif, çok sayfalı bir PDF olabilir. Son kullanıcının görmemesi için saklanmış olabilir.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner