Yükleniyor...

CZ’nin Yapay Zeka ve Blockchain Yorumu

Binance CEO'su CZ, "Yapay zeka, dünyamızı ele geçirebilecek ve bizi önemsiz kılabilecek bir teknoloji.

changpeng zhao

Binance CEO’su CZ, “Yapay zeka, dünyamızı ele geçirebilecek ve bizi önemsiz kılabilecek bir teknoloji. Ve kimse endişelenmiyor” dedi.

Küresel çapta yaygınlaşan ve tepkileri de beraberinde getiren yapay zeka, insanlığın yerini alacağı endişesiyle gelişimini sürdürüyor. Elon Musk ve beraberindeki birçok önemli isim, yapay zekanın gelişiminin durdurulması amacıyla imza atmıştı. Bu isimler arasında son açıklamalarıyla Binance CEO’su CZ’de katıldı.

CZ’den Yapay Zeka ve Blockchain Yorumu

Binance CEO’su CZ, geleceğin teknolojisi blockchain’de düzenleyici baskıların olduğunu, ancak yapay zeka konusunda kimsenin endişelenmediğini aktardı. CZ’ye göre yapay zeka, gelecek dönemde insanlığın yerini alacak.

Yapay zeka ve blockchain’i kıyaslayan CZ, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Twitter’da paylaşım yapan CZ, blockchain ve kriptonun, verimliliği artırmak ve işlem maliyetlerini azaltmak için hizmet veren tarafsız bir teknoloji olduğunun altını çizdi. Binance patronu, insanların bu teknolojinin düzenlenmesi konusunda endişelendiğini aktardı.

Diğer taraftan yapay zekayı ele alan Binance CEO’su, yapay zekanın dünyayı ele geçirebilecek ve insanları önemsiz kılabilecek bir teknoloji olduğunu iddia etti. Elon Musk ile aynı düşüncede olan CZ, sürekli gelişen yapay zekanın bu yönlerinin kimseyi endişelendirmemesini anlamadığını belirtti.

Son olarak CZ, inovasyondan ve yapay zekadan yana olduğunu ama bu teknoloji konusunda dengeye ihtiyaç duyulduğunu iletti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner