Yükleniyor...

Dogecoin, Merge’ün Ardından En Büyük İkinci PoW Token’ı Oldu

Dogecoin, Ethereum'un PoS'e geçişinin ardından en büyük ikinci PoW token'ı oldu.

dogecoin

Dogecoin, Ethereum’un PoS’e geçişinin ardından en büyük ikinci PoW token’ı oldu.

En büyük meme token’ın toplam piyasa değeri yaklaşık 7,8 milyar dolar seviyesinde yer alıyor.

Dogecoin, En Büyük İkinci PoW Token’ı Oldu

DOGE, Ethereum merge’ünün ardından en büyük ikinci PoW token’ı oldu. Bitcoin, yaklaşık 375 milyar dolarlık piyasa değeriyle listenin zirvesinde yer alıyor.

Ethereum hard fork’u Ethereum Classic ise Dogecoin’in ardından üçüncü sırada yer aldı.

Litecoin ve Monero da dördüncü ve beşinci sırada kendilerine yer buldu.

DOGE, şu anda ikinci sırada yer alsa da bu durum uzun sürmeyebilir. Geçtiğimiz Eylül ayında Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Dogecoin topluluğunu Proof of stake’e geçmeye çağırdı. Buterin’in yapmış olduğu bu öneri, DOGE topluluğu içerisinde tartışmalara neden oldu.

Dogecoin Vakfı, geçtiğimiz Aralık ayında yol haritasına proof of stake algoritmasını da dahil etti. Vitalik Buterin, vakfın danışmanları arasında yer alıyor.

Gizlilik odaklı kripto para Zcash de geçtiğimiz yıl proof of work algoritmasından uzaklaşma planlarını açıkadı.

Bitcoin’in Enerji Problemi

Dogecoin ve Bitcoin gibi proof of work algoritmasını kullanan kripto paralar, tartışma konusu olmaya devam ediyor. Bitcoin, tek başına Arjantin’in tamamından daha fazla elektrik tüketiyor. Bu durum, düzenleyicilerin tepkisine neden oluyor.

Geçtiğimiz Mart ayında Ripple kurucularından Chris Larsen ve Greenpeace, Bitcoin topluluğunu proof-of-stake’e geçmeye teşvik etmek için bir kampanya başlattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner