Yükleniyor...

Cardano Yetkilisi, Vasil Hard Fork’un Faydalarından Söz Etti

Cardano yetkilisi, Vasil hard fork'un Cardano blockchain'inin yeteneklerini önemli bir biçimde artıracağını söyledi.

cardano yetkilisi

Cardano yetkilisi, Vasil hard fork’un Cardano blockchain’inin yeteneklerini önemli bir biçimde artıracağını söyledi.

Input Output’ta Topluluk ve Ekosistemden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Tim Harrison, Vasil hard fork’un etkileri hakkında konuştu.

Cardano Yetkilisi, Vasil ile İlgili Konuştu

Cardano yetkilisi, Vasil hard fork’unun blockchain’in daha verimli olmasını sağlayacağını söylerken, Plutus V2 komut dosyalarının da yardımıyla akıllı sözleşme yeteneklerinin gelişeceğine dikkat çekti.

Yükseltmeyle birlikte zincir üzerinde veri paylaşımı mümkün olacak. Harrison’a göre bu, oracle’lar için son derece faydalı.

Satır için verilerin uygulanması, geliştiricilerin komut dosyaları oluşturmasına ve bunları doğrudan output’a eklemesine olanak tanır. Böylece hash’e olan ihtiyaç ortadan kalkar.

Geçtiğimiz Eylül ayında Alonzo hard fork’unun uygulanmasının adından, büyük komut dosyalarını işleme hususunda sıkıntılar meydana geldi. Vasil’in bu sıkıntıyı ortadan kaldırması planlanıyor.

Yükseltmeyle birlikte blok yayılımı (block propagation) hızlanacak ve bu da yüksek verim sağlayarak blockchain’in performansını önemli bir biçimde artıracak.

Defalarca ertelenen Vasil hard fork’unun 22 Eylül’de gerçekleşmesi planlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner