Yükleniyor...

Binance’in Voyager Digital’in Varlıklarını Satın Alma Girişimi, ABD Tarafından Engellenebilir

Binance'in Voyager Digital'in varlıklarını satın alma girişimi, ABD hükümeti tarafından engellenebilir.

binancein

Binance’in Voyager Digital’in varlıklarını satın alma girişimi, ABD hükümeti tarafından engellenebilir.

Binance sözcüsü bunun bir “yabancı düşmanlığı” olduğunu dile getirdi.

Binance’in Girişimi Engellenebilir

Binance’in iflas eden Voyager Digital’in varlıklarını satın alma girişimi, ABD hükümetinin bunu reddetme ihtimali sebebiyle karmaşık bir yapıya büründü.

ABD’de faaliyet şirketlerin, başka bir ülkedeki bir kuruluş tarafından satın alınması, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS) tarafından gözden geçirilmektedir. Kurum, yapılan anlaşmaların ulusal bir güvenlik riski oluşturup oluşturmadığına dair araştırma yapar.

Donald Trump yönetiminde CFIUS, Çin merkezli şirketlerin satın alımlarına daha ılımlı yaklaştı. Joe Biden ise bu hafta Çin’in ABD’deki teknolojik yatırımlarını engellemek ve faaliyetlerini sınırlamak için bir yürütme emri imzaladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Çin’de doğmuş olsa da Kanada’da büyüdü ve aynı zamanda bir Kanada vatandaşı. Zhao, Çinli olduğu iddialarına karşı çıkarak “Ben bir Kanada vatandaşıyım, nokta” ifadesini kullandı.

Borsanın iletişim sorumlusu Patrick Hillman, şunları söyledi:

“Binance, hem doğrudan hem de Binance Labs aracılığıyla sayısız Amerikan şirketine yatırım yaptı.

Binance, hiçbir zaman CFIUS tarafından resmi veya gayri resmi soruşturmaya tabi olmadı. Binance tamamen Kanada vatandaşına ait bir Kanada şirketidir”

Başka bir Binance sözcüsü Jessica Jung ise Hillman’ın açıklamalarının yanlış olduğunu ve Binance’in Kanadalı değil “uluslararası bir şirket” olduğunu dile getirdi.

Voyager Digital ise konuyla ilgili bir yorum yapmaktan kaçındı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner