Yükleniyor...

Biden Yönetimi, Dijital Dolar Çalışmalarını Artırıyor

Biden yönetimi, dijital dolar piyasaya sürmeye bir adım daha yaklaştı.

biden yonetimi

Biden yönetimi, dijital dolar piyasaya sürmeye bir adım daha yaklaştı.

Yayınlanan bir rapora göre Biden’ın çalışma grubu, Fed’in CBDC araştırmalarını desteklemek için düzenli olarak toplanacak. Grup, Fed’in dijital dolar kararına göre pozisyon alacak.

Biden Yönetimi, Dijital Dolar ile İlgileniyor

Ulusal Ekonomi Konseyi Direktörü Brian Deese ve Hazine Bakanı Janet Yellen tarafından yapılan açıklamada, Beyaz Saray, Hazine Bakanlığı ve diğer yürütme organlarının Fed’in dijital dolar ile ilgili devam eden araştırmalarını desteklemek için ne yapılması gerekiyorsa yapmak istediklerini dile getirdi.

Hazine, uluslararası ödeme sağlayıcıları için bir düzenleyici çerçeve oluşturulması gerektiğini de belirtti.

Üst düzey bir yetkili, Fed’in CBDC’nin ülkenin çıkarlarına olumlu etkisi olduğunu düşündüğü takdirde, ABD’nin bir CBDC piyasaya sürebileceğini belirtti.

Yetkililer, Çin’in dijital yuan ile rekabet etmek için dijital dolar çıkarılıp çıkarılmaması gerektiği hususunda tartışmayı sürdürüyor.

Biden’ın çalışma grubu, bu konular için düzenli olarak toplanacak. Bu grupta farklı kurumlardan temsilciler boy gösterecek.

Hükümet yetkilileri, dijital dolar ile ilgili nihai kararın Fed tarafından verileceğini de önemle vurguladı.

Fed, önümüzdeki yaz FedNow isimli ödeme sistemini piyasaya sürmeyi planlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner