Yükleniyor...

DOGE Tekrar Yükselir mi? Twitter Entegrasyonu Olacak mı?

Kripto para piyasasına şöyle bir göz attığımızda lider kripto para birimi Bitcoin’in ufak bir düzeltmeyle 22.

Kripto para piyasasına şöyle bir göz attığımızda lider kripto para birimi Bitcoin’in ufak bir düzeltmeyle 22.900 dolar seviyelerine gerilediğini Ethereum’un ise 1.500 dolar bölgesinde yer aldığını görüyoruz. Son 24 saatin en çok kazananları arasında ise Dogecoin ilk sırada karşımıza çıkıyor. Son 24 saatte yaşadığı %6’lık yükselişle yatırımcılarını heyecanlandıran DOGE, neden yükseldi, yükseliş devam edecek mi ve takip edilmesi gereken seviyeler nereler birlikte inceleyeceğiz.

Twitter Ödeme Sistemine Kriptoları da Ekleyecek

Birçoğunuz mutlaka duymuşsunuzdur, Elon Musk bir süredir Twitter üzerinde kripto paraları ödeme sistemi olarak entegre etmeyi planlıyordu. Financial Times’ın yaptığı son habere göre, Twitter CEO’su Elon Musk, Twitter ödemelerinin öncelikle fiat para birimlerinde olmasını istiyor, ancak mühendisler ödeme ürününü gelecekte kripto ödemelerin eklenebileceği şekilde geliştirecekler. 

Bu gelişmenin ardından Elon Musk’ın en büyük destekçisi olduğu DOGE, kısa bir süre içinde yüzde 8 artış yaşadı. Musk, daha önce Twitter’ın mesajlaşmanın yanı sıra ödeme ve alışveriş yapmak dahil olmak üzere, her şeyin uygulaması olmasını planladığını açıklamıştı. Hatta birçok haber sitesi Musk’ın kullanıcıların tweet başına DOGE ile cüzi bir miktar ödeme fikrini de ele aldığını fakat sonradan vazgeçtiğini paylaşmıştı. Ödeme sistemleri için hala çalışmaya devam eden Twitter geliştiricileri bu sistemin bir yıl içinde kullanıma açılabileceğini söylüyor. 

Burger King DOGE Kabul Edecek mi?

Musk, geçtiğimiz günlerde de McDonalds’ın Dogecoin’i kabul ettiği durumda televizyonda çocuk menüsü yiyeceğini söylemişti. Bunun üzerine McDonalds’ın rakibi Burger King’den tweet ile yanıt geldi ve şu ifadeler kullanıldı: “Sadece bir kral, coinlerin ne yaptığını anlar.” Bu tweet’in ardından birçok Dogecoin yatırımcısı da Burger King’in DOGE ile ödeme kabul edebileceğini düşünmeye başladı. 

DOGE Yükselişe Devam Eder mi? 

Popüler meme token şu anda 0.093 dolar bölgesinde yer alıyor. 0.080 dolar bölgesininde üzerinde taban oluşturan varlık yaşadığı istikrarlı yükseliş ile beraber bu seviyelere kadar yükselmeyi başardı. 0.093 bölgesi aynı zamanda popüler varlığın direnç noktası olarak karşımıza çıkıyor. İlk büyük direnç seviyesi olan 0.093 doların üzerinde bir hareket, fiyatı 0.098 dolar direncine kadar yükseltebilir. Yaşanacak daha fazla kazanç varlığın 0.100 dolar seviyesini görmesini sağlayabilir. Eğer DOGE, 0.100 dolar bölgesine ulaşırsa 0.112 dolara kadar bir artışın kapılarını açabilir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner