Yükleniyor...

Doğru Bitcoin Fiyat Tahminleriyle Bilinen Kripto Para Analisti, Yeni Bir Düşüş Öngörüyor!

Geçen yıl görülen büyük Bitcoin düzeltmesinin zamanını doğru bir şekilde tahmin eden bir analist, şimdi de BTC'nin geri çekilmesi için uygun zamanda olduğunu söylüyor.

btcdrop

Geçen yıl görülen büyük Bitcoin düzeltmesinin zamanını doğru bir şekilde tahmin eden bir analist, şimdi de BTC’nin geri çekilmesi için uygun zamanda olduğunu söylüyor.

Trader Dave the Wave, Twitter’da paylaştığı tweet’te; Bitcoin piyasasını iki yılı aşkın bir süredir ayı piyasasında tutan bir direnç seviyesine işaret ediyor.

Analist BTC’nin uzun vadeli dirence devam etmesi durumunda, kripto para birimini 6.400 dolara düşürebilecek güçlü bir tasfiye görüyor.

Her ne kadar Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda sıkıntı yaşayacağını düşünse de teknik analist, kısa vadeli fiyat tahminlerinin genellikle uzun vadeli fiyat tahminleri kadar güvenilir olmadıklarını söylüyor.

Kripto para analisti, Bitcoin bu senaryoyu takip ederse yaklaşan bir düşüşü ve dipten satın alma fırsatını öngörüyor.

Analist, bir sonraki boğa rallisinde satın alma alanı olarak 6.400 ila 11.000 dolar arasında bir fiyat ortaya koydu. Dave, Bitcoin’in tarihsel döngülerine ve azalan arzına dayanarak, 2023 yılına kadar varlığın 100 bin dolara yükseleceğini tahmin ediyor.

Bitcoin’in 7.986 dolardan 13.000 dolara yükseldiği Haziran 2019’da Dave, Bitcoin’in 2019 sonundan önce yaklaşık 6.000 dolara düşeceğini söyleyerek son derece doğru bir tahmin yapmıştı.

Bitcoin, yılı Aralık ayında 6.425 dolarlık düşük bir maliyetle kapattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner