Anasayfa Ekonomi Dolar/TL'de 7,50 Eşiğinin Geçilmesiyle Yükseliş Hızlandı!

Dolar/TL’de 7,50 Eşiğinin Geçilmesiyle Yükseliş Hızlandı!

ABONE OL:google-news

Pandemi sebebiyle gerek merkez bankalarının genişlemeci politikaya gitmeleri gerekse hükümetlerin peşi sıra mali teşviklere imza atmaları risk iştahını artırdı. Mayıs ayıyla birlikte yükselişe geçen GOP’ların yanı sıra gelişmekte olan ülke paralarında da son aylarda yükseliş var ancak hepsi yükselmiyor. Çünkü ülkelere göre para birimi üzerindeki riskler değişiyor.

Türk Lirası (TL) de iç riskler nedeniyle negatif ayrışıyor. Son aylardaki olumlu fiyatlanmadan da faydalanamayan TL varlıklardaki çıkış devam ederken pozitif bir gelişmenin yokluğunda TL’deki kayıp derinleşiyor.

USD/TRY Kuru Rekor Tazeledi!

Dün FOMC öncesi 7,50 eşiğini geçen USD/TRY’de, dolayın beklenen kadar güvercin olmayan FED sonrası yükseliş devam etti ve 7,5480’e yükselerek rekor tazeledi. Gelecek hafta yapılacak PPK öncesi TL’deki baskının devam edebileceği üzerinde duran uzmanlar, TCMB’nin ek araçlarla ya da sözlü yönlendirmelerle USD/TRY’deki yükselişi durdurmasının çok zor olduğu görüşündeler. Bunun yanında, cari açık, enflasyon ve kurdaki yükselişe karşın bu toplantının da aksiyonsuz geçmesi güven kaybının da derinleşmesine neden olacağı üzerinde duruluyor.

Rekor tazeleyen USD/TRY kuru için seviye vermenin çok doğru olmadığını belirten uzmanlar, teknik görünümde 7,55 üzerinde 7,67’yi, herhangi bir geri çekilmede ise 7,37’nin ilk ana destek olduğunu belirtiyorlar. Öte yandan 7,43 seviyesi şu an için ara destek konumunda.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakInvesting
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

957BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,518TakipçilerTakip Et
870AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar