Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Ekonomi Dolar/TL Haftaya Yükselişle Başladı, Bu Hareket Devam Eder mi?

Dolar/TL Haftaya Yükselişle Başladı, Bu Hareket Devam Eder mi?

ABONE OL:google-news

ABD’nin seçilmiş Başkanı Joe Biden, 20 Ocak’ta görevi devralacak. Biden, henüz görevi devralmadan önceki gün yeni teşvik paketi hakkında açıklamalarda bulundu ve paketin detaylarının Perşembe günü açıklanacağını dile getirdi.

Biden’ın bu açıklamaları ekonomi çevreleri tarafından ABD’nin ekonomisinde iyileşmeye dair adımların atılacağı ve iyileşmenin hız kazanabileceği şeklinde yorumlandı. Bu olumlu beklentiyle birlikte dolar haftaya yükselişle başladı.

Investing.com’da yer alan habere göre ABD Dolar endeksi 90,65 seviyesine çıktı. Bununla beraber gelişen ülkelerin para birimleri dolar karşısında değer kaybetti. Ruble, rand ve real gün içinde %1,5’a yakın değer kaybı yaşadı. Türk Lirası (TL) kaybı ise %2 oldu. Sabah saatlerinde 7,49’a yükselen Dolar/TL kuru yazının yazıldığı sırada ise 7.52’ye çıktı. Bu haliyle dolar 25 Aralık sonrası kayıplarını sildi.

Dolar Tahmini Geldi

Mynet’te yer alan habere göre Ekonomist Selçuk Geçer, ABD’de yaşanan olaylar sonrasında gerileyen dolar hakkında açıklamalarda bulundu. Geçer, bu düşüşün kalıcı olmadığını dile getirerek dolar ve altın fiyatlarının rekor kıracağını dile getirdi. Geçer, şu ifadeleri kullandı:

“Gevşer, geri gelir amma günün sonunda arkadaşlar bir gün uyandığımızda öyle bir ekonomik kırılma olur ki bu bu ekonomik ve finansal kırılma hiç bir şekilde sizin yollarınızı buralarda tutmanızı sağlamaz sağlayamaz. İstediğiniz kadar para harcayın dolar alır başını gider tutamazsınız arkadaşlar. Keza Euro ve sterlinde.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakInvesting
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar