Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Daha Fazla Düzeltme Yaşanacak mı? Bu Endeks Durumu Açıklıyor

Bitcoin (BTC) ile beraber tüm kripto para piyasası dün akşam sert bir düşüş başlattı.

bitcoin btc fiyatinda daha fazla duzeltme yasanacak mi bu endeks durumu acikliyor

Bitcoin (BTC) ile beraber tüm kripto para piyasası dün akşam sert bir düşüş başlattı. Tüm bunların ışığında Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi, BTC piyasasında aşırı açgözlülüğe işaret ediyor.

Son 24 saat içinde, önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), 40.000 dolarlık fiyat aralığından yüzde 15’ten fazla düşüşle 32.000 dolara kadar geriledi. BTC fiyatındaki düşüşe rağmen, Alternative.me’deki korku ve açgözlülük endeksi, Bitcoin piyasasının hala son derece açgözlü bir durumda olduğunu gösteriyor. Bu aynı zamanda Bitcoin yatırımcılarının kripto para biriminde yükselişe inandıkları anlamına gelse de, böylesine açgözlü bir endeks, BTC’nin bir düzeltme yapması gerektiği gerçeğini ortaya çıkarıyor.

Açgözlülük Endeksi 90 Puanda

32.000 dolara düşen Bitcoin, bazı kurumsal katılımcılar ve yatırımcılar tarafından başka bir satın alma fırsatı olarak görüldü. Yazım sırasında, kripto para birimi hafifçe 35.000 dolara yükseldi ve 24 saatlik bir sürede negatif yönde %14 oranında fiyat değişikliği yaptı. Ne olursa olsun, Bitcoin korkusu ve açgözlülük endeksinde görüldüğü gibi, BTC yatırımcıları hala boğa piyasasında olduğuna inanıyor ve kripto paralarını elinde tutmak istiyor.

Ekran Resmi 2021 01 11 14.30.22

Şu anda, endeks BTC piyasası için son derece açgözlü bir durumu temsil eden 90 puanda. Ancak, dün kaydedilen 94 puana kıyasla daha düşük bir seviyede. Bu da muhtemelen Bitcoin’in son 24 saatteki fiyat düşüşüyle ​​ilgili.

Dikkate değer bir şekilde, önde gelen kripto para birimi son aylarda bu durumda olmasına rağmen bu ay 40.000 dolar seviyesine çıktı. Dolayısıyla, endeks piyasada daha fazla açgözlülük göstermesine rağmen Bitcoin’in daha fazla düşüp düşmeyeceği bilinmiyor.

Ama bilindiği üzere aşırı açgözlülük, piyasa bir düzeltme yapılması gerektiğine işaret eden en önemli göstergelerden birisidir.

Bu Bir Satın Alma Fırsatı mı?

Pek çok insan için Bitcoin fiyatındaki son düşüş bir satın alma fırsatı sunan sağlıklı bir boğa düzeltmesidir. Ancak Luno borsa yetkilisi Vijay Ayyar gibi bazı kişiler bunun daha fazla düzeltmeye yol açabileceğini düşünüyor:

“Bunun daha büyük bir düzeltmenin başlangıcı olup olmadığı belirlenecek, ancak şimdi bu parabol kopuşunu gördük, bu yüzden olabilir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner