Yükleniyor...

Donald Trump’ın Son Açıklamaları Bitcoin’i Uçurabilir!

Milyonlarca Amerikalı 4 Temmuz Bağımsızlık Günü'nü kutlarken, ABD Başkanı Trump, ekonomik savaşın sona ermediğini gösteren açıklamalarda bulundu.

Donald Trump Bitcoin

Milyonlarca Amerikalı 4 Temmuz Bağımsızlık Günü’nü kutlarken, ABD Başkanı Trump, ekonomik savaşın sona ermediğini gösteren açıklamalarda bulundu. Trump, attığı son tweet’leriyle Çin ve Avrupa’yı kur manipülasyonuyla suçladı. Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Çin ve Avrupa, ABD ile baş etmek için kur manipülasyon oyunu oynuyor ve sistemlerine para pompalıyor. Biz de ya onlara uyacağız ya da diğer ülkeler kendi oyunlarını sürdürürken arkamıza yaslanıp kibarca seyreden aptallar olacağız” ifadesini kullandı.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1146423819906748416

Trump’ın “onlara uyma” şeklindeki ifadesi ABD Hazine Bakanlığı’nın doları zayıflatmak için müdehalede bulunabileceği ihtimalini işaret ediyor.

Kripto para trader’ı Alex Krüger, bu açıklamanın ABD’de faizlerin artmasına ve borsaların yükselmesine neden olacağını belirtti. Fundstrat’tan Tom Lee, Trump’ın hisse senedi piyasalarını daha da yükseltmesi gerektiğini, bunun hisse senetlerine destek olacağını belirtti.

Yatırımcılar daha güvenli offshore adaları yerine değer depolarına yönelirken, daha zayıf dolar karşısında Bitcoin’in yükseleceği kesin.

Nitekim Bitcoin son aylarda yükseldikçe yükseldi. Düşen dolar ve ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı ile iyiden iyiye korele oldu. Bitcoin gibi altın da hükümetler ve manipülatörler tarafında kolayca manipüle edilemeyen, fiat paradan uzak güvenilir bir değer deposu olarak görüldüğünden dolayı son altı yılın en yüksek sevisine çıktı.

Bankacılık skandallarının (para aklama), para manipülasyonlarının ve ticaret savaşlarının hakim olduğu bir dünyada Bitcoin daha da değerli hale gelecek gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner